Spartan مرورگر جدید مایکروسافت اینجاست تا شما را از دست Internet Explorer نجات دهد!

به دست -

و بالاخره آنچه که هیچکس به آن فکر نمی کرد هم اتفاق افتاد، مایکروسافت پس از نابودی Internet Explorer قدم به مرورگر جدیدی گذاشت. Project Spartan مرورگر جدید ویندوز ۱۰ امروز معرفی شد تا کاربران این ویندوز رایگان از امروز برای مرور مدرن فضای وب، وسیله ای مناسب در دست داشته باشند.

با استفاده از یک طراحی عالی و زیبا Project Spartan با یک سری جلوه های بصری بسیار زیبا و رابط کاربری جدید معرفی شد. اگر این برنامه را ساده، زیبا، روان و مدرن بخوانیم اغراق نکرده ایم. این برنامه با طراحی و دیگر برنامه های موجود در ویندوز ۱۰ هم خوانی و مطابقت کامل دارد سه ویژگی جدید و فوق العاده را هم معرفی می کند که در این جا به بررسی آنها می پردازیم.

یکپارچگی با Cortana همراه با نتایج آنی

رد پای دستیار هوشمند مایکروسافت در همه جای ویندوز ۱۰ دیده می شود، خوشبختانه Project Spartan از این قاعده مستثنی نیست. هنگامی که شما کلمه ای مرتبط با این دستیار هوشمند تایپ می کنید، Cortana ظاهر شده و به شما کمک می کند تا فرآیند مورد نظرتان را بهتر انجام دهید. به طور مثال هنگامی که کلمه Weather تایپ می شود شما می توانید پیش بینی وضع آب و هوا را در سراسر دنیا ببینید. این ویژگی درست شبیه به سرویس جستجوی گوگل است با این تفاوت که این سرویس سریعتر از آن عمل می کند. علاوه بر این Cortana در صفحه های Pop Up هم ظاهر می شود تا اطلاعات بیشتری را در مورد مسیرها، جهت ها، Contact ها، منوی رستوران ها و… به شما منتقل کند.
Project-Spartan9
یادداشت برداری

با استفاده از Project Spartan شما می توانید در بالای صفحات وب متون دلخواهی را یادداشت کنید. جالب ترین نکته در این ویژگی این است که شما برای یادداشت این متون به هیچگونه قلمی نیاز ندارید و تنها با استفاده از انگشتتان می توانید در هر جای Webpage توضیحات اضافه کنید. تمام این متون به صورت خودکار ذخیره می شوند تا شما با استفاده از برنامه OneNote قادر باشید آنها را در اختیار دیگران هم قرار دهید.
Project-Spartan7
مد خواندن

بیشتر مرورگر های خوب امروزی نوعی مد خواندن هم در اختیار کاربران خود قرار می دهند. با استفاده از این مد کاربران می توانند بر روی متون تمرکز بیشتری داشته باشند. اما مایکروسافت پا را یک قدم فراتر از این قرار داده است و مشابه با اپلیکیشن Pocket یک لیست مطالعه را در اختیار کاربران قرار می دهد. این لیست قابلیت آن را دارد تا بر روی تبلت و گوشی های هوشمند هم یکسان سازی شود. به همین دلیل این ویژگی می تواند قفسه ای امن برای آنچه که شما نیاز به خواندن آن دارید باشد.
Project-Spartan4
با استفاده از ویژگی دیگری که در Project Spartan تعبیه شده است شما می توانید بر روی یک کلمه خاص راست کلیک کنید تا با یک تعریف کوتاه از این کلمه روبرو شوید. این ویژگی شباهت هایی با Google Translate دارد و به نوبه خود می تواند بسیار مفید واقع شود.

منبع: it news


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]