Qualcomm فرمانروای بی چون و چرای پردازنده های گوشی های هوشمند

به دست -

روز گذشته Qualcomm میزبانی کنفرانس Uplinq که در سن فرانسیسکو آمریکا در حال برگزاری است را بر عهده داشت. Steve Mollenkopf مدیر این کمپانی در نطق اصلی خود در این مراسم اعلام کرد که تاکنون بیش از یک میلیارد گوشی اندرویدی توسط چیپست های Snapdragon این شرکت تولید و عرضه شده است.

سال ها پیش وقتی که اندروید به تازگی پا به میدان رقابت سیستم عامل های گوشی های هوشمند گذاشت تولید کنندگان مختلفی چیپست های مورد نیاز این محصولات را تامین می کردند. از پردازنده های OMAP شرکت Texas Instruments گرفته تا پردازنده های Tegra کمپانی NVIDIA و Snapdragon همین شرکت Qualcomm به همراه پردازنده های Exynos شرکت سامسونگ که در گذشته Hummingbird نامیده می شد تمام بازار این چیپست ها را به تصرف خود درآورده بودند.

اما در حال حاضر باید پردازنده ها و مودم های کمپانی Qualcomm را فرمانروای بی چون و چرای گوشی های هوشمند بنامیم. این در حالی است که سامسونگ همچنان به تولید و عرضه پردازنده های Exynos خود ادامه داده است اما دیگر شرکت ها یا تسلیم این قدرت Qualcomm شدند و یا توان لازم برای یک رقابت پایاپای با آن را نداشتند.

Texas Instruments سالها پیش از این رقابت خارج شد. NVIDIA هم نتوانست به موقع پردازنده های مناسبی را برای گوشی ها و تبلت ها روانه بازار کند و از قافله این رقابت عقب ماند. هر چند که به تازگی خبرهایی از استفاده از پردازنده های این شرکت در تبلت HTC Nexus 9 به گوش می رسد اما به نظر می رسد NVIDIA به دنبال بازگشت به میدان رقابت پردازنده های گوشی های هوشمند نیست. در هر صورت Qualcomm را باید به عنوان پیشروترین شرکت در زمینه اینگونه از چیپست ها بدانیم. پیشروی که همچنان در حال نشان دادن قدرت خود به دیگر شرکت ها است و به نظر می رسد به این زودی ها قصد کناره گیری از این بازار پر سود را نداشته باشد.

منبع: Droid-Life


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]