Personal Agent پروژه جالب و اسرارآمیزی که بیل گیتس شخصاً بر روی آن کار می کند!

به دست -

گرچه بیل گیتس سال گذشته قول داده بود که از این پس مشارکت بیشتری در امور مایکروسافت خواهد داشت، اما درگیری او با امور کمپانی که در سال ۱۹۷۵ تاسیس کرد همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. گیتس به تازگی اعلام کرده است که هم اکنون مشغول کار بر روی پروژه ای اسرار آمیز به نام "Personal Agent" است.

وی در این باره می گوید: «یکی از پروژه هایی که هم اکنون با همکاری مایکروسافت مشغول کار بر روی آن هستیم،  Personal Agent است که همه چیز را به خاطر می سپارد، به شما در یافتن همه چیز کمک می کند و چیزهایی که باید به آنها توجه کنید را به شما گوش زد می کند. این ایده که شما باید نرم افزارهای کاربردی مناسب را یافته و از آنها استفاده کنید و اینکه هرکدام از آنها سعی دارند به شما بگویند چه چیزی جدید است، روش بهینه ای نیست. به همین دلیل Agent در حل این مسئله به شما کمک می کند.»

این پروژه می تواند چیزی شبیه به کورتانا دستیار هوشمند مایکروسافت که قرار است امسال همراه با ویندوز ۱۰ عرضه گردد باشد. مایکروسافت همواره در حال بهبود کورتاناست و عملکرد های آن را به طور ماهیانه به روز می کند. اما Personal Agent ای که گیتس از آن سخن می گوید راهکاری است که می تواند بر روی پلتفرم های مختلفی از جمله ویندوز، iOS و اندروید اجرا شود. این Agent همچنین می تواند با نرم افزارهای موجود در Microsoft Office ارتباط برقرار کند. گیتس از طرفداران آفیس است و سعی می کند در آینده کیفیت این مجموعه را به شکل محسوسی ارتقا دهد.

Bill Gates3

گیتس همچنین درباره HoloLens می گوید: HoloLens "بسیار شگفت انگیز" است و مایکروسافت، هم به لحاظ سخت افزاری و هم به لحاظ نرم افزاری تلاش تحسین برانگیزی بر روی آن انجام داده است. مایکروسافت بنا دارد نرم افزار و هدست HoloLens را امسال و همزمان با انتشار ویندوز ۱۰ به بازار عرضه کند. البته گیتس اعتراف کرد که: «برای عملی شدن همه قول ها و وعده های HoloLens به چندین سال کار نرم افزاری نیاز خواهد بود" انتظار می رود طی کنفرانس Build که در ماه آوریل برگزار می شود از برنامه های مایکروسافت برای HoloLens بیشتر بشنویم.

منبع: TheVerge

ترجمه: شهر سخت افزار


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]