Nexus 7 در قلب Infotainment روی داشبورد هوشمند جدید تویوتا

به دست -

سیستم های Infotainment به سرعت در حال رشد هستند و می توان گفت که جای خود را در بین خودرو های امروزی باز کرده اند به گونه ای که شاید اهمیت آنها از اهمیت موتور خودرو کمتر نباشد. بخش های سخت افزاری هم پا به پای قسمت های نرم افزاری در حال رشد هستند تا بتوانند اهمیت و قدرت این سیستم را در بین فناوری های پیشرفته ماشین های امروزی به رخ بکشند. شرکت تویوتا به تازگی اعلام کرده است در قلب Infotainment جدید شرکت خود از یک Nexus 7 استفاده خواهد کرد.

Infotainment ترکیبی است از کلمات Info و Entertainment که به معنای پلتفرمی است که سعی دارد با محتویات سرگرم کننده اطلاعات خاص یا قابلیت هایی را در اختیار شما قرار دهد.

این شرکت بزرگ اتومبیل سازی  در یک همکاری مشترک با کمپانی های ASUS و Unimax این سیستم را طراحی کرده است. با انتخاب تبلت Nexus 7 به عنوان هسته مرکزی این Infotainment تمام نیازهای یک راننده مثل برقراری ارتباط توسط شبکه ۴G، تشخیص صدا (Voice Recognition) و کنترل سیستم های صوتی خودرو پاسخ داده می شود. علاوه بر این کاربران این سیستم قادر خواهند بود تا به Google Maps و هر عمل دیگری که بتوان آن را با تبلت انجام داد دسترسی داشته باشند.

این سیستم به گونه ای طراحی شده است که پس از کهنه شدن تبلت Nexus 7 رانندگان می توانند آن را با یک تبلت جدید تعویض کنند تا برای همیشه این سیستم را به روز نگه دارند. NFC از دیگر قابلیت های این Infotainment است که به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی با اتصال گوشی هوشمند یا هر وسیله دیگری فایل های موسیقی یا اطلاعات خود را به این سیستم انتقال دهند.

منبع: Slashgear

 


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]