Kirt McMaster، مردی که بزودی به کابوس گوگل و سیستم عاملش تبدیل می شود!

به دست -

سالهاست که اندروید به عنوان محبوب ترین سیستم عامل جهان شناخته می شود. اما آیا این سیستم عامل موفق می شود از چنگال های گوگل رهایی پیدا کند؟ سایت معتبر Android Authority امروز در طی گزارشی بیان کرد، Kirt McMaster مدیر عامل کمپانی Cyanogen به تازگی اعلام کرده است که شرکت او قصد دارد با جدا کردن اندروید از گوگل و Open-Source کردن کامل آن، سیستم عاملی که مردم سالها به دنبال آن بوده اند را در اختیار آنها قرار دهد.

McMasters در این باره می گوید: «ما در تلاشیم تا اندروید را از گوگل جدا کنیم. علاوه بر این ما در حال تولید نسخه ای از اندروید هستیم که متن باز تر است و به ما کمک می کند تا با شرکای بیشتری همکاری داشته باشیم و با استفاده از سرویس های آن ها یک سرویس واحد را ایجاد کنیم. در حال حاضر بر روی هوش مصنوعی و دیگر مشکلاتی که ممکن است در هنگام اجرای یک برنامه (احمقانه) از سوی شرکت های گوگل و اپل پیش بیاید کار می کنیم. این کمپانی ها می توانند کمک کنند تا اندروید غیر گوگلی (non-Google Android) پیشرفت کند.»

این پروژه به نوبه خود می تواند بسیار جالب باشد چرا که گوگل در طی سال های گذشته گام هایی را برای کنترل هر چه بیشتر بر روی اندروید برداشته است. در حالی که ساختار اصلی اندروید متن باز است، جز اصلی این پلتفرم که کدهای Google Mobile Services یا (GMS) است به صورت متن بسته طراحی شده و اجازه ایجاد تغییر در آن را به کاربران خود نمی دهد. در حقیقت نسخه های اندروید بدون GMS،اجازه دسترسی به فروشگاه Google Play و Google apps مثل Maps، Gmail و Google Now را ندارند.

در هر صورت باید منتظر ماند و دید که Cyanogen برای چند سال آینده چه برنامه هایی دارد و اندروید در این سال ها به چه صورتی در اختیار کاربران قرار می گیرد. هر چند که انتظار نداریم گوگل هم در این مدت بدون حرکت باقی بماند.

منبع: Bgr


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]