Google Earth یا Google Maps برای مسیر یابی کدام را انتخاب کنیم؟

به دست -

گوگل دو اپلیکیشن کاملا متمایز و متفاوت با نام های Google Earth و Google Maps دارد که با وجود شباهت هائی که دارند، برای کاربردهای کاملا متفاوتی طراحی شده اند.

در حالی که هنگام استفاده از کامپیوترهای رومیزی جابه جائی بین نقشه هائی آکنده از اطلاعات و نماهای ماهواره ای از زمین به سادگی امکان پذیر است، این تجربه در حین کار با اندروید کمی متلاطم و ناخوشایند می شود. Google Maps شامل ابزارهای مسیریابی، نقشه برداری و محل دقیق گذرگاه ها و اماکن پرتردد است و این درحالی است که از تصاویر ماهواره ای کمک نمی گیرد. در حالی که Google Earth داده های سه بعدی کاملی از ماهواره دریافت می کند و اطلاعاتی جزئی از اماکن در اختیار شما قرار می دهد اما مسیریابی نقطه به نقطه نیز در آن میسر نیست. در پایان نقش ها و کاربردهای متفاوت و مشخصی برای هریک از این دو تعریف شده است که در اینجا شرح داده می شود.

Google Maps برای مسیریابی و رسیدن به مقصد

google-maps-navigation-car-screens

 هنگامی که از مکان یابی و نحوه رسیدن به مقصد سخن به میان می آید باید به سراغ Google Maps برویم. اطلاعات به روز این نرم افزار چه از نظر خود نقشه ها و چه از نظر نقاط محبوب شهر جدا حیرت آور است و حتی هنگامی که در حال رانندگی، دوچرخه سواری و یا استفاده از سامانه های حمل و نقل عمومی هستید نیز می توانید از پوشش سراسری این نقشه ها بهره مند شوید.

در حالی که داده های موجود در این نرم افزار برای نشان دادن کیفیت ترافیک و یا مسیر یابی عالی است اما هیچ حسی از جائی که در حال رفتن به آن هستید به شما منتقل نمی کند. البته ابزار Street View در نظر گرفته شده است اما گاهی شما به چیزی احتیاج دارید که از زوم کمتری برخوردار باشد و متاسفانه لایه ماهواره ای موجود در نقشه ها دو بعدی است و تفکیک پذیری بالائی هم ندارد. این نرم افزار حدود 95 درصد از خواسته هائی که اکثر کاربران از یک اپلیکیشن نقشه و مسیریابی دارند را برآورده می کند اما بالاترین سطح جزئیات برخی چیزها را باید در Earth یافت.

Google Earth برای کاوش در سطح زمین

google-earth-screens

برای فرو نشاندن حس کنجکاوی ذاتی همه ما، Google Earth انتخاب خوبی است. گرچه Google Maps هم زاویه دید ماهواره ای دارد اما اگر واقعا می خواهید نگاهی به اطراف بیندازید و ببینید اوضاع از چه قرار است باید Google Earth را باز کنید. دید ماهواره ای که Earth از سطح زمین ارائه می کند کاملا 3 بعدی و با تفکیک پذیری و پیچیدگی بسیار بیشتر از آنچه Maps ارائه می کند است که باعث می شود ابعاد ساختمان ها و وضعیت جغرافیائی محیط را به بهترین شکل ممکن حس کنید.

در Earth می توانید از راهنمائی تورهای از پیش طراحی شده برای گشت و گذار در ساختمان ها و شهرهای معین بهره ببرید و یا می توانید به سادگی با پیمایش نمایشگر خود و استفاده از زوم به بازدید از محیط بپردازید. این نرم افزار برخی نقاط محبوب را نیز شامل می شود و هم چنین می تواند اطلاعات ویکی پدیای اماکن را نیز در اختیار شما قرار دهد اما دیگر خبری از اطلاعات غنی و حجیمی که Google Maps عرضه میکرد نیست.

البته Google Earth هم ابزار Street View در اختیار شما قرار می دهد و در این مورد جا به جائی بین دید خیابانی و دید ماهواره ای آسان تر و لذت بخش تر از Maps است. در مجموع Earth به شما این امکان را می دهد تا به عالی ترین شکل ممکن تقریبا به تمام نقاط دنیا سر بزنید و از دیدن عکس هائی دقیق و با کیفیت از اماکن و محلات مختلف لذت ببرید. این اپلیکیشن با هدف کاوش در سطح زمین ساخته شده است و الزاما نمی تواند شما را به رستوران جدید محله تان هدایت کند!

منبع: Androidcentral

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

پاسخی بگذارید

[RB:Blog_And_Post_Title]