Apacer از کاهش قیمت SSDها می گوید! آیا تأثیرش را خواهیم دید؟

به دست -

Apacer را بیشتر با حافظه های اصلی این شرکت می شناسیم اما این شرکت که در تولید حافظه های ذخیره سازی نیز دستی بزرگ دارد به تازگی بیان داشته است که SSDهای موجود در حال حاضر بازار آن هم با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایتی در نیمه دوم سال جاری میلادی قیمتی کمتر از ۷۰ دلار را تجربه خواهند کرد. این موضوعی است که بسیاری از دست اندر کاران این صنعت آن را قبول دارند.

 

CK Chang که یکی از مدیران ارشد این شرکت به شمار می رود در گفتگویی با وب سایت DigiTimes به این موضوع اشاره کرده است که نه تنها SSDهایی با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت کاهش قیمت را به خود می بینند بلکه SSDهای ۱۲۸ گیگابایتی نیز محدوده قیمتی ۴۰ دلار را تجربه خواهند نمود. این شرایط کمک بسیاری به بازار ذخیره سازی می کند چراکه با کاهش قیمت این نوع از حافظه های ذخیره سازی دائمی که دارای سرعت قابل توجهی هستند، کاربران بیشتر به سوی آنها برای عصری جدید قدم خواهند گذاشت.

0002011011210390543

همچنین اشاره کرده است که با به اشتراک گذاشتن فناوری ساخت حافظه های NAND و همچنین بهره گیری از فناوری های ۱۴ ، ۱۵ و ۱۶ نانومتری در کنار استفاده از چیپ های TLC NAND و VS NAND همگی سبب کاهش قیمت این محصولات هستند.

همانطور که می دانید در نوت بوک های رده متوسط امروزی ما شاهد استفاده از HDDهایی با ظرفیت ۵۰۰ گیگابایت هستیم و این در حالیست که این ابزارها حدود قیمتی ۵۰ دلار را در بازارهای خورده فروشی به خود می بینند و اما در رابطه با SSDها باید اذعان کرد که ظرفیت هایی مانند ۱۲۰ و ۱۲۸ گیگابایتی قیمتی در حدود ۶۰ تا ۷۰ دلار را دارا هستند. تمامی موارد را اگر در نظر بگیریم میبینیم که امروزه کاربران و نوت بوک های رده بالا دارای حداکثر ۲۵۶ گیگابایت SSD با قیمتی حدود ۹۰ تا ۱۰۰ دلار را دارا هستند که برای یک درایو که از سیستم عامل بهره خواهد برد بسیار مناسب خواهد بود اما از طرفی نیز ۲۵۶ گیگابایت برای کاربران کافی نیست.

در این شرایط ما هم به مانند شما منتظر می مانیم تا ببینیم که آیا این کاهش قیمت تا چه میزان در بازار داخلی تأثیر خواهد گذاشت و آیا اقتصاد ایران روند نزولی تری را به خود خواهد دید و به مانند همیشه باید شرایطی نابسامان را تجربه کرد یا خیر؟


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]