Android Pay گوگل، رقیبی جدی برای سرویس های پرداخت اپل و سامسونگ!

به دست -

با درخشش سرویس های پرداخت همراه Apple Pay و Samsung Pay؛ گوگل نیز سرویس پرداخت اختصاصی خود را به نام Android Pay و برای دستگاه های اندرویدی معرفی کرد. همانند فناوری های مشابه؛ به منظور پرداخت خریدهایتان نه به پول نقد و نه کارت اعتباری نیازی نخواهید داشت و تنها کافی است که اسمارت فون خود را با استفاده از NFC به پایانه خرید نزدیک و تایید کنید.

 androidpay-ft-582x325

شبیه به دیگر سرویس های پرداخت همراه، با Android Pay نیز مشخصات کارت بانکی خود را در اپلیکیشن مربوطه ثبت می کنید و موقع خرید، در صورت وجود پایانه های خرید سازگار با این سرویس، به آسانی اسمارت فون و حتی تبلت خود را قفل گشایی و به پایانه نزدیک می کنید؛ بدون نیاز به اجرای هیچ گونه برنامه ای؛ پرداخت شما صورت می گیرد. برای اطمینان بیشتر می توانید در صورت پشتیبانی دستگاه، از اثر انگشت برای تایید استفاده کنید. پرداخت با این سرویس توسط یک حساب بانکی مجازی صورت می گیرد و از این رو هیچگاه مشخصات کارت بانکی شما مورد استفاده مستقیم قرار نمی گیرد. چنین قابلیتی، از نظر امنیتی سرویس Android Pay را از دیگر رقبا امن تر می کند.

در حالی برای استفاده از این سرویس می توان از اپلیکیشین خود گوگل بهره گرفت، اما از آنجایی که یک سرویس باز و غیر انحصاری است، دیگر اپلیکیشن ها نظیر همراه بانک ها نیز می توانند از آن بهره بگیرند. گوگل اعلام کرده که بزودی می توان از ۷۰۰,۰۰۰ فروشگاه در سرتاسر ایالات متحده برای خرید از این سرویس استفاده کرد.

سرویس پرداخت Android Pay با هر دستگاه مجهز به تراشه NFC و با سیستم عامل اندروید نسخه KitKat و بعد از آن، سازگار خواهد بود و حتی می توان از حسگر اثر انگشت به منظور اعتبار بخشی هرچه بیشتر به پرداخت ها بهره گرفت. افزون بر خرید از فروشگاه ها، با این سرویس می توان به خرید های درون برنامه های نیز دست زد.

منبع: gsmarena


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]