Android M دوام باتری در حالت آماده بکار را تا دو برابر افزایش می دهد!

به دست -

امشب کمپانی گوگل نسخه جدیدی از سیستم عامل محبوب اندروید را به نام اندروید M معرفی کرد. یکی از قابلیت های کلیدی آن Dozing نام دارد که به مصرف بهینه تر باتری کمک می کند . این قابلیت در واقع همچون یک قطره چکان و بادقت بالایی، مصرف انرژی را کنترل و مدیریت می کند.

gsmarena_006

Dozing  شبیه به قابلیت STAMINA سونی عمل می کند و در زمانی که نمایشگر خاموش باشد و یا دستگاه به مدت طولانی مورد استفاده قرار نگیرد، قدرت پردازشی و پیرو آن میزان مصرف انرژی را کاهش می دهد. طبق آنچه که خود گوگل اظهار داشته، با بکار گیری این قابلیت باتری تبلت Nexus 9 تا دو برابر بیشتر در حالت آماده بکار دوام می آورد.

Google-IO-2015-_0594

یکی دیگر از قابلیت های مهم در زمینه مصرف انرژی، پشتیبانی از درگاه های USB نوع C می باشد که معکوس پذیر است و می توان آن را از هر دو سمت وصل کرد، قابلیتی که پیشتر با آیفون شاهد آن بودیم. گوگل وعده شارژ سریعتری را با این درگاه ها داده است و از آنجایی که احتمالاً نگارش ۳٫۱ خواهند بود، نرخ تبادل بیشتری نیز خواهند داشت.

Google-IO-2015-_0598

درگاه های USB نوع C قابلیت تبادل داده و جریان رسانی دو طرفه دارند و از این رو می توان دو دستگاه را به هم وصل و یا شارژ کرد.

منبع:theverge


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]