۹۵۰ میلیون دستگاه اندرویدی در معرض حمله هکرها هستند!

به دست -

در حدود ۹۵۰ میلیون گوشی تلفن همراه وجود دارند که به دلیل ۶ نوع آسیب پذیری که در اندروید یافت شده است، نسبت به حملات احتمالی در خطر هستند. در حال حاضر هکرها می توانند با ارسال پیام های چندرسانه ای، امنیت اکثر تلفن های همراه و تبلت های اندرویدی را تهدید کنند.

Screen-Shot-2015-07-27-at-10.32

یکی از کارشناسان مؤسسه امنیتی موبایل زیمپریوم (Zimperium zLabs)، مشکلی امنیتی در دستگاه های اندرویدی یافته است، که می تواند هکرها را برای حمله به دستگاه از طریق ارسال عکس یا ویدیو، تشویق کند. این اتفاق ممکن است حتی بدون باز کردن پیام مورد نظر بیفتد. آسیب پذیری مورد نظر در Stagefright، بخشی از یک نرم افزار چند رسانه ای است که هکرها را قادر می سازد تا با ساخت یک پیام چند رسانه ای Stagefright، و ارسال آن، کنترل دستگاه را با نوشتن کدهای مختلف در دست گیرند. با حمله و وارد شدن به دستگاه، هکرها می توانند کارهای مختلفی از قبیل ضبط صدا و تصویر، دیدن تصاویر و … انجام دهند. در این شرایط می توان گفت تقریباً محدودیتی برای آن ها وجود نخواهد داشت و این خطر برای گوشی هایی مانند سامسونگ Galaxy S4 و Optimus Elite LG بیشتر از بقیه است.

Nexus_5_Google_Hangouts_Messenger_Icons

خطرات احتمالی در آوریل ۲۰۱۵ به اطلاع گوگل رسید و اصلاحاتی برای رفع خطر در دستگاه ها منتشر شد. باید در نظر گرفت که این اصلاحات باید در تمامی دستگاه های اندرویدی اجرا شوند و در حال حاضر مشخص نیست کدام یک از تولیدکنندگان دستگاه های خود را اصلاح کرده اند.

منبع: NextPowerUp


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]