10ویژگی برتر گلکسی اس6 نسبت به آیفون 6

به دست -

گلکسی های جدید سامسونگ پس از چند سری تکراری و تمرکز بر روی بهبود نرم افزاری در نسخه جدید خود با تغییراتی بنیادی شاهد تغییرات گسترده ای در طراحی بدنه، جنس بدنه و همچنین ساده سازی نرم افزاری بوده است. این دو برادر پرچم دار با نام های Samsung Galaxy S6 و Samsung Galaxy S6 Edge با صفحه نمایش تخت و خمیده این روزها در مرکز توجه گیک های دنیای دیجیتال هستند و هر روز بررسی ها و مقایسه های مختلفی برای آنها منتشر می شود. در جدیدترین بررسی گلکسی اس6 با آخرین نسخه گوشی آیفون بررسی شده است که بیشتر بر روی برتری های سخت افزاری گلکسی تمرکز دارد. در ادامه با تراشه باشید تا به بررسی این دو پرچمدار در برابر هم بپردازیم.

1– پرداخت از طریق سامانه Samsung Pay

با یک گوشی S6 یا S6 Edge سامسونگ شما می توانید کلیه پرداخت های خود را در یک فروشگاه مجهز به پایانه Samsung Pay به آسانی پرداخت نمایید، این در حالیست که برای پرداخت حساب از طریق سامانه Apple Pay که در آخرین نسخه این پرچمدار یعنی 6 و 6 پلاس تعبیه شده است شما باید گوشی خود را به دستگاه NFC نزدیک نمایید.

2- شارژر بی سیم برای گلکسی های جدید

در سری جدید گلکسی برای اولین بار سیستم یکپارچه شارژ هوشمند گوشی به صورت بی سیم و وایرلس امکان پذیر شده است که این سیستم نیز در آیفون 6 و 6 پلاس دیده نمی شود.

3- شارژ سریع با استفاده از تکنولوژی شارژ سریع

گلکسی اس 6 و اس 6 اج از سیستم شارژ سریع بهره می برند و به ادعای سامسونگ این دو گوشی می توانند در ازای 10 دقیقه شارژ تا 4 ساعت کارکرد داشته باشند. اما این سیستم و امکان در آیفون 6 و 6 پلاس وجود ندارد.

4- جلوه های نوری

یکی از جالب ترین تغییرات نرم افزاری گلکسی های جدید امکان تعریف رنگ اختصاصی برای مخاطبان و همچنین اطلاعیه های گوشی است، بدین ترتیب حتی اگر گوشی شما دور از دسترس شما باشد و یا صفحه آن رو به زمین باشد شما تنها با توجه به رنگ ساطع شده از صفحه نمایش می توانید دریابید چه کسی در حال تماس با شماست. این ویژگی در حال حاضر در آیفون وجود ندارد.

5- اجرای سریع دوربین برای عکاسی

با دو بار لمس پشت سر هم دکمه Home سامسونگ گلکسی اس 6 و اس 6 اج دوربین عکاسی و فیلمبرداری فوق العاده سامسونگ آماده به کار می شود در حالی که در آیفون برای فعالسازی امکان عکاسی باید به App ویژه عکاسی این گوشی مراجعه کرد.

6- امکان عکاسی از سوژه های متحرک

لنز قدرتمند Samsung Galaxy S6 و S6 Edge قابلیت فوکوس سریع بر روی اشیا متحرک دارد که بدین شکل شما می توانید از اشیا در حال حرکت با کیفیت بالا عکاسی کنید. امکان فوکوس سریع در آیفون در دسترس نیست و کاربران تنها برنامه ای برای ویرایش تصاویر خود در اختیار دارند.

7- مرتب سازی گوشی تنها با یک اشاره

هر دو مدل سامسونگ و آیفون مجهز به برنامه هایی برای سر و سامان دادن فایل ها هستند ولی این سرویس به صورت پیشفرض و کارآمد در گلکسی اس 6 و اس 6 اج تعبیه شده است در حالی که در آیفون این عمل تنها با برنامه های جانبی که گاها ناکارآمد هم هستند صورت می گیرد.

8- اجرای همزمان چند اپلیکیشن

در بسیاری از مدل های سامسونگ شما قادر به اجرای همزمان چندین اپلیکیشن هستند در حالی که آیفون تنها قادر به اجرای همزمان یک برنامه است.

9- سنسور سنجش ضربان قلب

گلکسی جدید مجهز به سنسور پیشرفته برای سنجش ضربان قلب کاربرانش می باشد ولی در آیفون تنها مدتی است که سیستم قدم شمار اضافه شده است و همچنان این گوشی مجهز به سنسور اختصاصی سنجش ضربان قلب نمی باشد.

10- صفحه خمیده

صفحه نمایش خمیده سری Galaxy S6 Edge تنها یک ویژگی ظاهری نیست بلکه کاربردهای مختلفی برای سطوح خمیده صفحه نمایش در نظر گرفته شده است. این صفحه خمیده در آیفون 6 و 6 پلاس وجود ندارد.

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

پاسخی بگذارید

[RB:Blog_And_Post_Title]