کوچکترین مودم ۳G جهان از شرکت اینتل

به دست -

شرکت اینتل امروز کوچکترین مودم ۳G جهان را معرفی کرد. این مودم کوچک در وسایلی که از اینترنت اشیاء استفاده خواهد کرد کار گذاشته خواهد شد. اینتل ادعا میکند این مودم که XMM6255 نام دارد با مساحت تنها ۳۰۰ میلیمتر مربع کوچکترین مودم ۳G دنیا به حساب می آید.

این اندازه کوچک امکان استفاده از این مودم را در وسایل دیجیتالی نظیر ابزار های پوشیدنی و لوازم خانگی و همچنین ابزارهای امنیتی کوچک فراهم میکند. در آینده نزدیک، اینترنت اشیاء تسهیلاتی را فراهم خواهد کرد که همه افراد بتوانند یک یا چند وسیله دیجیتال در منزل و یا همراه خود داشته باشند و همه آنها به اینترنت متصل باشند.

این مودم از پردازنده جدید X-Gold 625 و چیپ ست فرستنده و گیرنده SMARTI UE2P بهره میگیرد. چیپ فرستنده – گیرنده این مودم اولین نمونه ای است که هر دو قابلیت ارسال و دریافت را یکجا ارائه میکند. علاوه بر آن، تقویت کننده امواج ۳G و همچنین مدار تنظیم کننده توان مصرفی آن هم بر روی خود چیپ قرار دارد. قرار دادن همه این قابلیت ها در کنار هم و در یک چیپ ست، مودم را از خطر ایجاد حرارت زیاد و یا جهش ولتاژ در امان نگاه میدارد. خطرات یاد شده بخصوص در وسایل امنیتی نظیر مانیتور های نظارتی و یا حسگر های امنیتی در دوربین ها و غیره میتوانند مشکل آفرین باشند.

قرار دادن تقویت کننده ۳G و بخش فرستنده – گیرنده در یک قطعه نیز باعث میشود توان مصرف کل دستگاه پایین بیاید و مواد اولیه کمتری هم در هنگام تولید استفاده شود. این کار باعث میشود هزینه تولید پایین بیاید و توان مصرفی مودم بهینه تر و در نتیجه امکان استفاده از آن در وسایل ارزان قیمت تر IoT (اینترنت اشیاء) ممکن باشد. سرعت دانلود مودم XMM6255 در حدود ۷٫۲ مگابیت در ثانیه و سرعت آپلود نیز ۵٫۷۶ مگابیت در ثانیه است.

اگر بخواهید از شبکه ۲G به صورت چهار بانده استفاده کنید باید یک تقویت کننده ۲G جداگانه به مودم متصل کنید که این نوع تقویت کننده هم توسط اینتل با قیمت کمی در دسترس خواهد بود. این مودم از مکان یاب A-GPS هم پشتیبانی میکند اما برای استفاده از این قابلیت هم باید هزینه اضافی پرداخت کنید.

این محصول نشاندهنده عزم راسخ اینتل در ارائه محصولات مناسب برای تجهیزاتی است که از IoT استفاده خواهند کرد. به عقیده اینتل در چند سال آینده میلیارد ها وسیله کوچک و بزرگ از IoT استفاده خواهند کرد و این شرکت دوست دارد از هم اکنون از دیگر شرکتها در زمینه ارائه محصولات این حوزه جلوتر باشد.

منبع: anandtech


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]