کمربندها را محکم ببندید، خودرو اپل فرمان را به دست می گیرد!!!

به دست -

تسلا، یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی اخیرا گزارش داده است که اپل در حال ساخت یک خودروی مینی ون است که نیروی محرکه خود را از انرژی الکتریکی دریافت می کند. بر اساس اخبار منتشر شده هم اکنون صدها نفر از نیروهای این کمپانی مشغول کار بر روی پروژه ای مخفی هستند که با نام Titan شناخته می شود.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، اپل از حدود یک سال پیش کار بر روی این پروژه را آغاز کرده است. معاون شرکت آقای استیو زادسکی که از مهندسین سابق کمپانی فورد است برای انجام این پروژه مجوز استخدام بیش از 1000 نفر از کارمندان اپل و سایر کمپانی ها را دریافت کرده است. هدف نهائی ساخت خودروئی است که آیفون صنعت خودورهای الکتریکی باشد!

محل انجام این پروژه در چند کیلومتری مقر اصلی اپل در شهر کوپرتینو کالیفرنیا واقع است و تیم مهندسین این پروژه مشغول انجام آزمایشات و تحقیقات مختلف پیرامون روبوتیک، فلزات و موادی است که مناسب ساخت اتومبیل باشد. تیم طراحان این پروژه از تجربیات و هم فکری سایر کمپانی های مرتبط به ویژه خودروسازان اروپائی نیز بهره می برد.

apple-car2

با وجود هزینه سرسام آور طراحی و ساخت خودرو، به نظر می رسد اپل با سرمایه 178 میلیارد دلاری خود تا انتهای سال 2014 از این نظر مشکل خاصی داشته باشد. در حالی که علاقه اپل برای ورود به بازار ضنعت خودروسازی جدی به نظر می رسد اما بعید است نتیجه نهائی این پروژه خودروئی آماده برای عزضه به بازار باشد. این در حالی است که نتایج حاصل تحقیقات انجام شده  روی باتری خودروهای الکتریکی و مدارهای الکترونیکی درون اتومبیل می تواند جهت بهبود سایر محصولات اپل به کار گرفته شود. به ویژه این برنامه می تواند برای ارتقاء کیفیت CarPlay (نسخه iOS ویژه خودرو) مفید واقع شود.

اوایل همین ماه بود که اولین تصاویر از مینی ون اپل که به تعداد زیادی دوربین مجهز است به نمایش گذاشته شد. یک از متخصصین فناوری عنوان کرد اینکه این خودرو به دوربین های متعددی مجهز شده است میتواند نشانه این باشد که هدف طراحی آن استفاده از آن در کاربردهای Mapping است. البته این احتمال هم وجود دارد که این محصول با هدف ساخت خوروئی بدون راننده (خودران) طراحی شده باشد. البته اپل فعلا جزء 6 شرکتی که مجوز آزمایش خودروهای بی سرنشین را دارند نیست. به نظر می رسد اپل در حال حاضر برنامه ای برای پیمودن راه گوگل و Uber و ورود به عرصه طراحی خودروهای بی سرنشین را ندارد.

منبع: DigitalTrends

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

پاسخی بگذارید

[RB:Blog_And_Post_Title]