چه کسی از WiFi من استفاده می کند؟(شناسایی دزد wifi)

به دست -

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چگونه بدانیم که آیا کسی از اینترنت wifi ما استفاده می کند یا نه؟

کاربران اینترنت wifi روز به روز به تعدادشان افزوده می شود، از استفاده عمومی (خانه) گرفته تا کارهای تجاری، بانک ها و … از این رو اگر شما یک رمز عبور قوی برای خود انتخاب نکنید خطر بیرون همیشه در کمین خواهد بود.
در ادامه چندین تکنیک برای شناسایی سارق wifi وجود دارد که به آن می پردازیم :
راحت ترین و ساده ترین روش نگاه کردن به چراغ Router می باشد، به طور مثال شما کامپیوتر خود را در حالت Hibernate گذاشته اید و هیچ گونه ارتباط اینترنتی ندارید، با یک نگاه به Router می بینید که چراغ Internet دارد چشمک می زند، این یکی از نشانه های سرقت از wifi می باشد.
روش بهتر این است که به Router خود وصل شوید.

نحوه اتصال به روتر

راهنمایی وارد شدن در زیر هر Router درج شده است اما تقریباً تمامی Routerها برای وارد شدن به تنظیمات از چنین روشی استفاده می کنند:
۱- Browser مثل Firefox باز کنید و آدرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ را وارد کنید.
۲- یوزر و پسورد به طور پیش فرض admin می باشد.
۳- به آدرسی که در بالا بیان شد مراجعه کنید.

در اینجا لیستی از DHCP Clients ها را می بینید که به راحتی می توانید ببینید که آیا کسی به وای فای شما وصل است یا نه، این آدرس در برخی Router ها کمی تفاوت دارد اما پیدا کردن آن زیاد سخت نیست.
نکته : پسوردهایی مانند: تاریخ تولد،شماره موبایل و شماره شناسنامه و …. انتخاب خوبی نیستند،پس سعی کنید پسورد ترکیبی داشته باشید.

روش دیگر استفاده از برنامه های کاربردی می باشد، بعضی برنامه ها از کاربر قبل از وصل شدن یک سری سوالات پرسیده می شود و در صورت پاسخ صحیح می توانند به وای فای وصل شوند برنامه هایی مانند WiFi Guardian البته در بیشتر موارد یک پسورد قوی کافی است.

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

پاسخی بگذارید

[RB:Blog_And_Post_Title]