چند نکته در مورد زندگی خفاش ها !

به دست -

خفاش ها یکی از جذابترین و مرمز ترین  حیوانات روی زمین است . در سینما و در داستان های خیالی و اسانه ای بار ها از خفاش استفاده شده و به این موجو زیبا پرداخته شده است . یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از مردم را در گیر کرده این است که خفاش ها چرا در شب ها نمی خوابند که در این مطلب علاوه بر معرفی کوتاه و مختصری از خفاش به این سوال هم می پردازیم !

 

یکی از جذابترین موضوعی که در مورد خفاش ها مطرح می شود این حیوان عجیب اولین پستانداری است که بالدار است و می تواند پرواز نماید. این حیوان جالب بسیار بی آزار است و این حیوان خجالتی به شدت از انسان ها می ترسند. بسیاری از دانشمندان  این حیوان جالب را موش بالدار می نامند.

خفاش های شب نمی خوابند ؟

خفاش ها از حشرات و بی مهرگان تغذیه می کنند. به دلیل این تغذیه این حیوانات معمولا شب ها به شکار می پردازند و از آنجا که حشرات و بی مهرگان شب ها راحت تر شکار می شوند. خفاش شب بیدار می ماند و به شکار می پردازد. نکته جالب توجه دیگر که چرا خفاش ها شب ها بیدار می مانند این است که این حیوان جالب ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ حشره در تاریکی شکار می کند.

این حیوان جالب در جهت یابی خود هم از ارسال امواج استفاده می کند خفاش ها برای یافتن غذا گاهی تا ۸۰۰ کیلومتر را طی میکنند. این حیوان جالب هر شب می تواند بین ۱۲۰۰ حشره را در یک شب شکار کند .

آیا می دانستید خفاش ها خون آشام هستند ؟خفاش های خون خوار هم در دنیا وجود دارد ، در امریکا انواع اقسام خفاش های خون آشام وجود دارد . البته خوش آشام بودم این حیوان ها این نیست که با نیش از دیگر حیوانات خون بمکند ، بلکه این خفاش ها با لیسیدن از روی زخم سایر حیوانات خون می مکند.


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]