پرینتر های سامسونگ برای اولین بار در دنیا مجهز به سیستم عامل اندروید

به دست -

اندروید جای خود را در قلب تلفن های هوشمند و تبلت ها باز کرده است اما سامسونگ یک قدم فراتر گذاشته و از این سیستم عامل در محصولات دیگری نظیر چاپگر ها نیز یهره جسته است. این شرکت امروز در نمایشگاه IFA 2014 در برلین از اولین سری پرینتر های چند کاره جهان که از سیستم عامل اندروید استفاده میکند رونمایی کرد.

این سری چاپگرها که جزو پرینتر های چند کاره به شمار میروند مخصوص محیط های اداری هستند. همانطور که از تصویر زیر مشخص است صفحه نمایش ۱۰٫۱ اینچی این پرینتر کاملاً نمای یک صفحه اندرویدی را به تصویر میکشد منتها با دستورات خاص چاپگر، مانند اسکن و ارسال و یا وضعیت وظایف و غیره.

سامسونگ تعداد ۱۰ مدل مختلف از این سری چاپگر ها را موسوم به سری Samsung Smart MultiXpress معرفی کرده است که همگی به یک صفحه نمایش ۱۰٫۱ اینچی مجهز بوده و قابلیت اتصال به اینترنت را بدون نیاز به کامپیوتر جداگانه دارا هستند.

این بدین معنی است که شما به راحتی قادرید از طریق همین صفحه نمایش به بسیاری از مضامین اینترنتی اعم از ایمیل، نقشه ها، تصاویر و صفحات وب در اینترنت دسترسی مستقیم داشته باشید. این ۱۰ مدل بر اساس قابلیت ها و سایز خروجی آنها در چهار گروه مجزا طبقه بندی میشوند:

گروه X4300 پرینتر های رنگی با سایز A3 هستند که شامل سه مدل X4300LX, X4250LX و X4220RX هستند. سرعت خروجی چاپ در این سه مدل به ترتیب ۳۰، ۲۵ و ۲۲ صفحه در دقیقه است. پرینتر های این گروه از فناوری Dual-Scan ADF بهره میبرند. این فناوری امکان اسکن ۱۰۰ صفحه رنگی دو رو در دقیقه و یا ۱۲۰ صفحه تک رنگ دو رو در دقیقه را فراهم می آورد.

این گروه از فناوری انحصاری سامسونگ به نام ReCP بهره میبرند که در زمان چاپ تصاویر رنگی، طیف رنگی شفاف و با وضوح بالا بر روی کاغذ منتقل میکنند. بالاترین مدل این گروه یعنی X4300LX قادر است تعداد ۸۵۰۰۰ صفحه در ماه به چاپ برساند. هر تونر سیاه و سفید این چاپگر تا ۲۳۰۰۰ صفحه را جوابگو خواهد بود.

چاپگر های گروه K4350 شامل سه مدل هستند که مانند گروه قبل تا سایز A3 چاپ میکنند اما قابلیت چاپ رنگی ندارند. مدلهای این گروه شامل K4350LX, K4300LX و K4250RX هستند.

تمام مشخصات این گروه از قبیل تعداد صفحات خروجی در دقیقه و تعداد اسکن و همچنین حداکثر قدرت چاپ در ماه مانند گروه قبل است با این تفاوت که هر تونر در بالاترین مدل این گروه یعنی K4350LX قابلیت چاپ ۳۵۰۰۰ صفحه را داراست. غلطک های این گروه از پرینتر ها برای چاپ حداکثر ۲۰۰ هزار صفحه کارآیی دارد.

گروه بعدی پرینتر های سری M5370 هستند که کوچکتر از مدلهای قبلی بوده و تا سایز A4 چاپ میکنند. این پرینتر ها نیز تک رنگ هستند. در این گروه تنها دو مدل M5370LX و M4370LX وجود دارند که سرعت خروجی چاپ آنها به ترتیب ۵۳ صفحه و ۴۳ صفحه در دقیقه است. مدل اول فادر است با بهره گیری از فناوری Dual-Scan ADF تا ۸۰ صفحه تصویری دو رو را در دقیقه اسکن نماید.

هر دو پرینتر در این گروه قادرند حداکثر تا ۳۰۰ هزار صفحه در ماه به چاپ برسانند. تونر این مدلها نیز قادر است تا ۳۰ هزار صفحه تکرنگ را چاپ کند. غلطک ها در این دو مدل نسبت به گروه های قبلی عمر کمتری داشته و پس از هر ۱۰۰ هزار صفحه بایستی تعویض شوند.

چاپگر های گروه آخر به نام M4580 شناخته میشوند که تکرنگ بوده و حداکثر تا سایز A4 خروجی دارند. پرینتر های این گروه شامل دو مدل M4583FX و M4580FX هستند که قادرند تا ۴۵ صفحه در دقیقه چاپ کنند. هر دو مدب این گروه نیز به تکنولوژی Dual-Scan ADF مجهز هستند که آنها را قادر میسازد تا ۶۰ صفحه رنگی دو رو را در دقیقه اسکن و ذخیره نمایند.

ظرفیت تونر تا ۴۰ هزار صفحه و حداکثر خروجی آنها نیز ۲۰۰ هزار صفحه در ماه خواهد بود. غلطک های این گروه نیز همانند گروه M5370 پس از هر ۱۰۰ هزار صفحه نیاز به تعویض خواهند داشت.

منبع: thenextweb


صفحه اینستا گرام ما برای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]