پروژه جدید اپل اضافه کردن سنسورهای تشخیص اثر انگشت به صفحه نمایش

به دست -

در حال حاضر دستگاه های جدید اپل، سنسور Touch ID را در قسمت دکمه Home خود جای داده اند. اما آیا راه بهتر و زیباتری برای معرفی تکنولوژی تشخیص اثر انگشت وجود ندارد؟ شاید درون صفحه نمایش جایی مناسب برای قرار گرفتن این سنسور باشد. پتنتی که اخیراً توسط اپل ثبت شده است نشان می دهد که این شرکت هم با ما هم عقیده است.

touch-id-patent2

همانطور که در تصویر بالا دیده می شود این پتنت جدید اپل سیستمی را نشان می دهد که در آن سنسور تشخیص اثر انگشت با صفحه نمایش یکپارچه شده است. در اصل این سیستم تمام ویژگی های Touch ID را در مکانی دیگر در اختیار کاربران قرار می دهد. بدین ترتیب بر اساس این ویژگی برنامه ها و رابط کاربری جدیدی را می توان طراحی کرد.

این پتنت علاوه بر اینکه نشان می دهد این سنسور قرار است درون صفحه نمایش تعبیه شود، بیانگر آن است که این سیستم جدید قابلیت آن را دارد تا به صورت همزمان تا ۴ طرح اثر انگشت مختلف را شناسایی کند. این در حالی است که سنسور های Touch ID موجود، به صورت همزمان تنها یک طرح را می توانند تشخیص دهند. بدین ترتیب این سنسورهای جدید می توانند سیستم های امنیتی پیچیده تر و امن تری را تدارک ببینند. علاوه بر این کاربران می توانند با اسکن ترتیب مشخصی از انگشتان خود برنامه ای خاص را به اجرا در بیاورند.

مطمئناً اطلاعات منتشر شده توسط این پتنت نمی تواند مشخص کند که این سنسورهای جدید چه وقت مورد استفاده قرار می گیرند، اما این سنسورهای یکپارچه با صفحه نمایش، ایده های بسیار جالبی به نظر می رسند. شما اینگونه فکر نمی کنید؟

منبع: Ubergizmo


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]