پروژه بعدی مایکروسافت رقابت با گوگل، اندروید کاملاً متن باز می شود!

به دست -

بنابر گزارشات منتشر شده، مایکروسافت درصدد سرمایه گذاری روی Cyanogen کمپانی مودینگ اندروید است. کمپانی که سعی می کند اندروید را از چنگال گوگل خارج کند. بسیاری از کاربران Cyanogen را به عنوان یک انجمن مودینگ به خاطر می آورند که تلاش های زیادی را در جهت ایجاد و پشتیبانی از CyanogenMod (یکی از ROM های مشهور برای گوشی های اندروید روت شده) کرده است. هسته اصلی این انجمن در سال ۲۰۱۳ موفق به تاسیس یک شرکت رسمی شد و تاکنون در راستای گسترش و تعمیم CyanogenMod فعالیت کرده است. ولی به نظر می رسد این کمپانی ماموریت جدیدی را بر عهده گرفته است.

Cyanogen از کنترل بیش از حد گوگل بر روی اندروید و ملزم کردن تولید کنندگان برای قرار دادن Google apps توسط او، ناراحت است و سعی می کند اندروید را به همان سیستم متن بازی که در ابتدا مد نظر طراحانش بود بازگرداند. CyanogenMod هم همین کار را انجام می دهد و توسط تیم Cyanogen و جامعه ای ۹۰۰۰ نفری از برنامه نویسان داوطلب در حال گسترش است. همه اعضای این تیم با هدف تبدیل اندروید به یک سیستم عامل واقعا متن باز فعالیت می کنند.

همین هدف کمک می کند بهتر درک کنیم که چرا مایکروسافت در پی سرمایه گذاری روی این کمپانی است. طی سال های اخیر ویندوز فون برای کسب سهم قابل توجهی از بازار اسمارت فون ها تلاش زیادی کرده است و در نتیجه مایکروسافت بیشتر تمرکز خود را بر انتقال خدمات و نرم افزارها به سایر پلتفرم ها قرار داده است. مایکروسافت همچنین پتانسیل بالای رشد Cyanogen را درک کرده و می خواهد به گسترش نرم افزارهای این شرکت سرعت ببخشد. رشد Cyanogen احتمالاً به کاهش استفاده از اندروید منجر خواهد شد که مایکروسافت مسلماً از آن استقبال می کند.

منبع: AndroidAndMe


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]