همکاری اپل و سامسونگ در تولید آیفون 6s

به دست -

آخرین اخبار پیرامون پرچم دار جدید اپل حاکی از این است که شایعات مطرح شده تا کنون صحت داشته و آی فون 6s از تراشه Apple A9 به عنوان پردازنده بهره خواهد برد. اما نکته جالب تر این که گویا قرار است تولید انبوه این تراشه به کمپانی رقیب یعنی Samsung سپرده شود که از معدود کمپانی های دارای فناوری 14nm در دنیاست.

بر اساس دیگر شایعات مطرح شده این مدل جدید قرار است از 2GB حافظه رم DDR4 و فناوری های جدیدی از جمله Pressure touch Sensitivity و Taptic Engine برخوردار باشد. فناوری Pressure touch Sensitivity این امکان را فراهم می کند تا صفحه نمایش به میزان فشار وارده برآن حساس باشد و با هر میزان خاص فشار عکس العمل خاصی انجام دهد.

فناوری Taptic Engine نیز باعث خواهد شد گوشی بتواند لرزش هائی با قدرت های مختلف تولید کند. به عنوان مثال لرزشی با قدرت کم می تواند نشان دهنده ابلاغی جدید (مثلا یک پیام کوتاه جدید و یا پسندیده شدن عکس شما در اینستاگرام) باشد و کاربر بتواند بدون نیاز به مشاهده نمایش گر مطلع شود. به علاوه این فناوری می تواند مورد توجه بازی سازان نیز قرار بگیرد.

گفته می شود اپل قرار است از ماه ژوئن تولید انبوه پرچم دار جدید را به تعداد حدود 230 میلیون گوشی آغاز و حوالی ماه سپتامبر نیز به بازار عرضه کند. مدل 6S Plus نیز برای این پرچم دار در نظر گرفته شده است که نسبت به 6s بزرگتر است.

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

پاسخی بگذارید

[RB:Blog_And_Post_Title]