نسل جدید شیشه های یاقوت Corning،مقاوم در برابر ضربه و خراش

به دست -

چند ماه پیش بود که Corning از محصول جدید خود شیشه Gorilla رونمایی کرد. حال این کمپانی مدعی است شیشه قوی تری ساخته است که نسبت به صدمات و حوادثی که ممکن است تلفن های همراه روزانه با آن روبه رو شوند، مقاوم تر است. از آنجائی که شیشه Gorilla به تازگی به بازار معرفی شده است در حال حاضر تنها تعداد اندکی از تولیدکنندگان (از جمله سامسونگ) از آن استفاده می کنند، اما Corning به دنبال برداشتن گام بعدی خود است.

به نقل از CNET، این کمپانی روز گذشته جزئیات پروژه جدید خود موسوم به Project Phire را برای عموم آشکار کرد. محصول جدیدی که به دنبال ترکیب ویژگی شاخص شیشه Gorilla یعنی مقاومت در مقابل ضربه با مقاومت در مقابل خراش که شیشه های از جنس یاقوت (Sapphire) عرضه می کنند، است.

در ماه های منتهی به عرضه آیفون ۶ بسیاری انتظار داشتند تا این گوشی پرچم دار اپل به جای شیشه های تولید شده توسط Corning به سمت استفاده از Sapphire برود. البته اپل پیش از این اعلام کرده است که ساعت هوشمند جدید تولید شده توسط این کمپانی با ماده ضد خراش پوشیده خواهد شد. اما تمامی امیدها برای استفاده از Sapphire در آیفون با اعلام ورشکستگی کمپانی همکار اپل یعنی GT Advanced به ناگاه نقش بر آب شد. حال اپل اعلام کرده است قصد دارد از نتایج و دستاوردهای آن پروژه به عنوان پایگاه داده استفاده کند. اما Corning از علاقه وافر اپل به استفاده از Sapphire به خوبی آگاه است و این را هم خوب می داند که اگر غول دیجیتالی دنیا از معامله منصرف شود، بازنده اصلی خود Corning است.

Corning مدت هاست درک کرده است که یاقوت برای محافظت در برابر خراش ها بسیار مناسب است ولی در مقابل صدمات ناشی از برخورد با سطوح سخت چندان موثر نیست و در معرض خرد شدن قرار می گیرد و این برای ادواتی که ما هر روزه در جیب خود این طرف و آن طرف میبریم اصلا خوب نیست. از سوی دیگر تولیدکنندگان به مقاوم کردن نمایشگرهای تلفن های هوشمند خود در مقابل خراش بسیار اهمیت می دهند و رواج بالای محافظ های شیشه ای صفحه نمایش در ماه های اخیر شاهدی بر این مدعاست. اما Corning به جای اینکه صرفا از Sapphire استفاده کند، مدعی است راه حلی میانه یافته است که هم در برابر آسیب های ناشی از ضربات و سقوط از ارتفاع مقاوم است و هم اگر روزی به ساحل رفتید و جیب هایتان پر از دانه های ماسه شد مانع از خراشیده شدن نمایشگر گوشیتان شود.

هنگامی از چنین چیزی صحبت می شود فقط باید به چشم هایمان اعتماد کنیم و تا قبل از عرضه نهائی محصول نمی توان درباره صحت و سقم این ادعا اظهار نظر کرد. اگر این طور شود Corning  می تواند مطمئن باشد که تا سال ها برای محصولات اپل (و تمام تولیدکنندگان بزرگ دیگر) شیشه تولید خواهد کرد. این کمپانی تصمیم دارد فروش Project Phire به تولید کنندگان را از اواسط سال جاری میلادی آغاز کند.

منبع: TheVerge


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]