موبایل خود را با استفاده از نیروی حرکتی خودتان شارژ کنید!

به دست -

اخیراً روشهای پیشرفته ای برای شارژ موبایل و سایر وسایل دیجیتال ابداع شده است مانند شارژ بیسیم، شارژ از طریق سلولهای انعطاف پذیر خورشیدی که در لباس یا کوله پشتی کار گذاشته میشوند و یا شارژر از طریق امواج مافوق صوتی. اما این بار روش جدیدی ابداع شده است که از منبع بسیار ساده تری استفاده میکند. نیروی حرکت شما!

Ampy نام یک پروژه جدید است که توسط محققان شرکتی به همین نام شروع شده است و فعلاً در حال جمع آوری هزینه اولیه پروژه از طریق بنیاد Kickstarter است. شارژر Ampy به جای استفاده از منبع الکتریکی، خورشیدی و غیره از نیروی حرکتی بدن شما برای تبدیل انرژی جنبشی به الکتریسیته استفاده میکند.

اگر یک شخص در طول روز تعداد ۱۰ هزار قدم بردارد (که یک روز کاری معمولی است) Ampy میتواند از نیروی حرکتی شخص به مقداری انرژی الکتریکی تولید نماید که باطری موبایل شما را برای ۳ ساعت شارژ کند. انرژی الکتریکی تولید شده در ۱۰ هزار قدم برابر نیم ساعت دویدن و یا یکساعت دوچرخه سواری است.

شارژر Ampy دارای یک برنامه مخصوص نیز هست که میزان کالری مصرف شده توسط بدن شخص و مقدار انرژی الکتریکی تولید شده معادل آن را نشان میدهد. با اینکه این پروژه هنوز ۲۸ روز دیگر تا پایان زمان جمع آوری سرمایه در Kickstarter فرصت دارد اما تا بحال مبلغ ۱۱۷۱۶۰ دلار جمع آوری شده است که بیشتر از ۱۰۰ هزار دلار اعلام شده توسط شرکت است.

این دستگاه جالب به همراه یک مچ بند و گیره مخصوص عرضه میشود که شارژر را در هنگام تمرین و یا ورزش سر جای خودش نگه میدارد. این شرکت امیدوار است پروژه تا جایی پیشرفت کند که از آن در شارژ ساعت های هومشند و یا وسایل ورزشی قابل حمل استفاده شود.

لازم به ذکر است باطری داخلی Ampy یک باطری ۱۰۰۰ میلی آمپر ساعتی است. قیمت Ampy 85 دلار است و از ماه ژوئن ۲۰۱۵ آماده ارسال خواهد بود.

منبع:phonearena

منبع تصاویر:شهرسخت افزار


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]