محققان اولین تبلت اختصاصی افراد نابینا و مجهز به نمایشگر خطوط بریل را معرفی‌کردند!

به دست -

تعدادی از ما انسان ها، از چشم هایمان به عنوان یکی از بزرگترین نعمت های خدادای یاد می کنیم. چرا که با استفاده از این عضو بدن قادر هستیم کارهای مهمی همچون لذت بردن از طبیعت و مناظر طبیعی، خواندن کتاب، دیدن فیلم و یا گشت و گذار در اینترنت را انجام دهیم. اما افراد نابینا در استفاده از این قابلیت ها با محدودیت های زیادی روبرو هستند. به طور مثال برای خواندن کتاب ها مجبورند تنها از نسخه های نوشته شده با خط بریل استفاده کنند.

به این ترتیب حضور این محدودیت ها سبب شده است که افراد نابینا نتوانند همچون دیگر انسان ها از زندگی خود لذت کافی ببرند. اما محققان دانشگاه میشیگان آمریکا تحقیقات جدیدی را آغاز کرده اند که می تواند موجب شود این محدودیت ها در آینده کمتر حس شوند. این محققان توانسته اند یک نمونه اولیه از تبلت هایی موسوم به E-Reader را به مرحله تولید برسانند که می تواند متون مختلف را با استفاده از خط بریل و صفحه نمایش خود در اختیار کاربران قرار دهد.

این تبلت قابلیت آن را دارد که برای نمایش اطلاعات مختلف همچون نوشته های موجود در هر صفحه از کتاب، تغییراتی را در صفحه نمایش خود و خطوط بریل موجود ایجاد کند. محققان دانشگاه میشیگان می گویند برای اینکه بتوانند در این خطوط بریل تغییرات دلخواه را ایجاد کنند از جریان هوا و مایعات استفاده کرده اند. در حال حاضر طراحان سعی دارند فناوری های استفاده شده در این تبلت را به یک محصول تجاری و قابل عرضه تبدیل کنند.

اگرچه این تبلت در ابتدا با هدف کمک به افراد نابینا طراحی شده است اما محققان امیدوارند فناوری های استفاده شده در این تبلت برای کاربردهای دیگری همچون رسم نمودار یا منحنی های مختلف نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: Ubergizmo

همیشه قدر سلامتی مان رابدانیم و بخواطر آن خدا را شکر کنیم.


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]