محصولاتی اختصاصی تر، اپل به زودی پردازنده های اینتل را کنار می گذارد

به دست -

به نظر می رسد که شایعات شنیده شده درباره استفاده از A-Chip توسط اپل و کنار گذاشته شدن چیپ های اینتل توسط این غول تکنولوژی خیلی هم Brian Krzanich مدیر عامل شرکت اینتل را نگران نکرده است. وی در جدیدترین اظهار نظر خود در این مورد، اذعان داشته است: «آنها (اپل) می خواهند از قطعات ما استفاده کنند.»

اپل در حال حاضر برای پشتیبانی سیستم های دسکتاپ و لپ تاپ خود از پردازنده های اینتل استفاده می کند، اما بنا به گزارشات شرکت مالی KGI securities اپل قصد دارد در آینده ای نزدیک به جای این پردازنده ها از پردازنده های تولید شده توسط کارخانجات خود استفاده کند. این شرکت مصرانه اعتقاد دارد به دلیل اینکه اپل همیشه به دنبال استفاده از نرم افزارها و سخت افزارهای اختصاصی بوده، در آینده ای نزدیک قصد دارد در مک بوک ها هم از چیپ های A-series ای که هم اکنون در وسایل قابل حمل مثل iPad ها و iPod ها حضور دارند استفاده کند.

مدیر عامل اینتل در پاسخ به انتشار این شایعه، ضمن بیان اینکه هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد عنوان کرده است:

«اپل همیشه به دنبال انتخاب تولید کنندگانی بوده که برای آنها بیشترین ظرفیت و نوآوری را در محصولات تولید شده به ارمغان بیاورد. آنها کمپانی هستند که بر پایه نوآوری بنا شده است. به همین دلیل ما همچنان به تولید قطعاتی که نسبت به محصولات تولید شده توسط رقیبانمان بهتر است ادامه می دهیم، از این رو آنها هم از قطعات تولید شده ما استفاده می کنند.»

بنابراین اینتل همچنان انتظار دارد، شاهد حضور پردازنده های خود در محصولات اپل باشد. اما مطمئناً از شایعات منتشر شده اخیر نگران خواهد بود، چرا که بنابر این شایعات غول تکنولوژی شهر Cupertino به زودی در مک بوک ها هم از پردازنده های خود استفاده خواهد کرد. گزارش منتشر شده توسط KGI securities سال ۲۰۱۶ را برای وقوع این اتفاق پیش بینی کرده است، پس اینتل هم زمان کافی برای طراحی یک نقشه و یک حرکت جدید را دارد.

منبع: SoftPedia


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]