لپ تاپ های مدولار هم از راه رسیدند، هر کودک یک لپ تاپ

به دست -

پروژه هر کودک یک لپ تاپ (One Laptop Per Child) از این پس به صورت مدولار ادامه پیدا خواهد کرد. موسسه استرالیائی و غیر انتفاعی One Education قصد دارد به زودی لپ تاپ های هیبریدی را راهی بازار کند که به کاربران خود امکان تعویض و جایگزینی قطعات و اجزای داخلی را می دهد.

با استفاده از این ویژگی این لپ تاپ ها می توانند همچون اسمارت فون های Project Ara شرکت گوگل عمل کنند. اگر چه هنوز اطلاعات رسمی از این پروژه منتشر نشده است اما شرکت های Ink، Pixels و Bits با انتشار تصاویری ما را از ماهیت آن آگاه کرده اند. این محصولات جدید که قرار است با نام XO-Infinity معرفی شوند ظرفیت آن را دارند تا هم به عنوان یک لپ تاپ و هم به عنوان یک تبلت انجام وظیفه کنند.

این لپ تاپ های جدید قرار است با ظاهری زیبا، رنگارنگ و همچنین با قابلیت تعویض آسان قطعات داخلی روانه بازار شوند. اگر این قابلیت فراهم شود می توان XO-Infinity را به عنوان یک پلتفرم دائمی و دستگاهی که در سالیان دراز قادر است به عنوان یک لپ تاپ قابل ارتقا معرفی شود در نظر گرفت. مطمئناً چنین دستگاهی می تواند برای کاربرد در مدارس و بازارهای جهانی بسیار مناسب باشد.

One Education عنوان کرده است که لپ تاپ های XO-Infinity را به زودی معرفی می کند. اگر چه اطلاعات زیادی از این دستگاه در دسترس نیست اما به نظر می رسد که مدول های جداگانه ای برای باتری، دوربین، پردازنده و تجهیزات شبکه تدارک دیده شده باشد.

xo-infinity3

تعمیر و عیب یابی آسان از دیگر ویژگی های این لپ تاپ است. پروژه One Laptop Per Child یا به اختصار OLPC همچنین این امکان را فراهم می کند که مدارس سراسر دنیا بتوانند لپ تاپ های ارزان و در عین حال زیبایی را در اختیار دانش آموزان قرار دهند.

منبع: Engadget

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

پاسخی بگذارید

[RB:Blog_And_Post_Title]