فیسبوک به کاربران این امکان را می دهد که برای خود وارث انتخاب کنند

به دست -

فیسبوک به تازگی گزینه جدیدی را اضافه کرده است که به شما اجازه می دهد فردی را انتخاب کنید که پس از مرگتان از حساب کاربری شما نگهداری کند. این قابلیت ابتدا در ایالات متحده در دسترس خواهد بود و سپس در سایر کشورها نیز در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

بزرگترین شبکه اجتماعی جهان تاکنون به منظور حفظ حریم شخصی و امنیت خانواده و دوستان، پروفایل شخصی افراد فوت شده را مسدود می کرد. با این ویژگی جدید که به تازگی به فیسبوک اضافه شده است کاربران قادرند شخصی را به عنوان "legacy contact" تعیین کنند و این شخص پس از مرگ کاربر می تواند بخش هایی از حساب کاربری فرد فوت شده را مدیریت کند.

افرادی که به عنوان Legacy contact انتخاب می شوند دسترسی محدود شده ای به حساب کاربری افراد فوت شده دارند. Legacy contact می تواند یک پست ارسال کند، عکس پروفایل را تغییر دهد، به درخواست های دوستی پاسخ دهد و آرشیوی از عکسها و پست های کاربر را دانلود کند و این به این معنی است که آنها نمی توانند محتوای پیام های خصوصی کاربر را دانلود کنند، پست های نوشته شده ی کاربر یا دوستان فیسبوکی او را ویرایش کنند و یک عکس یا کل حساب کاربری را پاک کنند.

نکات قابل توجهی در مورد این ویژگی وجود دارد. شما تنها می توانید یک نفر را به عنوان legacy contact خود انتخاب کنید و این شخص حتماً باید از بین دوستان فیسبوکی شما باشد و legacy contact نمی تواند این مسئولیت را به شخص دیگری انتقال دهد. در نهایت کاربران همچنان می توانند انتخاب کنند که پس از مرگشان پست ها و حساب کاربری آنها پاک شود.

برای انتخاب legacy contact خود به قسمت Settings -> Security رفته و گزینه Legacy Contact را در پایین صفحه انتخاب کنید. این ویژگی جدید درحال حاضر فقط در آمریکا راه اندازی شده و تنها برای کاربران این کشور در دسترس است.

منبع: Techspot و شهر سخت افزار


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]