فروش بی نظیر اسمارت فون های لومیا در اواخر سال ۲۰۱۴

به دست -

وقتی که مایکروسافت تصمیم به خرید بخش گوشی های نوکیا را گرفت، بسیاری از صاحب نظران اقتصادی و تکنولوژی عنوان کردند که این مالکیت می تواند فرصت بسیار مناسبی را در اختیار مایکروسافت قرار دهد تا اسمارت فون های جدیدی را با  یک برند اختصاصی راهی بازار کند. این اتفاق مدتی بعد با برند و عنوان لومیا صورت گرفت اما باید دید نتیجه این کار مایکروسافت هم اکنون به چه جایگاهی رسیده است و آیا اسمارت فون های این غول تکنولوژی با اقبال مناسبی از سوی کاربران روبرو شده اند؟

بنابر اطلاعات به دست آمده، مایکروسافت در مالکیت بخشی از بازار اسمارت فون ها موفق عمل کرده است. با عنایت به آمار منتشر شده از سوی مایکروسافت به عنوان نتایج حاصل از فروش محصولات در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۴، آشکار است که این کمپانی موفق شده تنها از بخش اسمارت فون های خود، چیزی در حدود ۲٫۳ میلیارد دلار درآمد کسب کند.

از سویی دیگر این آمارها نشان می دهند که مایکروسافت در این مدت توانسته است ۱۰٫۵ میلیون اسمارت فون با برند لومیا را در بازارهای جهانی به فروش برساند. با نگاهی به آمار مربوط به گذشته و فروش ۹٫۳ و ۸٫۲ میلیون نسخه به ترتیب در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۴ و سه ماهه آخر سال ۲۰۱۳، رشد فروش اسمارت فون های این شرکت مشهود به نظر می رسد. با وجود این رشد، درآمد مایکروسافت از این بخش از ۲٫۶ میلیارد دلاری که در سه ماهه گذشته شاهد بودیم کاهش یافته است.

خوشبختانه رشد فروش قطعات سخت افزاری در ماه های بعدی سبب جبران این کاهش درآمد می شود و مایکروسافت می تواند امیدوار باشد با رشد هر چه بیشتر محصولات سخت افزاری قادر خواهد بود در این بخش، رشد درآمد را هم تجربه کند. از سویی دیگر این اولین بار است که مایکروسافت موفق شده در یک سه ماهه بیشتر از ۱۰ میلیون نسخه اسمارت فون را به فروش برساند.

منبع: Ubergizmo


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]