فبلت ها آماده برای تغییر استاندارد تلفن های هوشمند هستند!!

به دست -

اگر علاقه ای به دیدن فبلت ها و استفاده از این دستگاه های عظیم الجثه ندارید، بهتر است تا به حضور و تثیبتشان در بازار عادت کنید. به گزارش مرکز تحقیقاتی Juniper، تعداد دستگاه های فروش رفته با صفحه نمایش های بزرگ در آینده ای نه چندان دور و در سال ۲۰۱۹، تا پنج برابر افزایش خواهد یافت. انتظار می رود در سال جاری فروش فبلت ها رقمی برابر با ۱۳۸ میلیون دستگاه را تشکیل دهد در حالی که این پیش بینی در سال ۲۰۱۹ به ۴۰۰ میلیون دستگاه ارتقا پیدا می کند.

این روزها تعیین اینکه چه دستگاه هایی در میان دسته بندی فبلت ها قرار گرفته و این نام را یدک می کشند اندکی سخت شده است. اما در اصل قانون نانوشته ای که در این زمینه وجود دارد می گوید نمایشگر محصولات در این دسته بندی،‌ حول و حوش ۵.۵ اینچ قرار دارد. در سال های گذشته این رقم اندکی کمتر بود و گلکسی نوت نیز با نمایشگری ۵.۳ اینچی پا به عرصه ی وجود گذاشت.

مرکز تحقیقاتی Juniper معتقد است در دو یا سه سال آینده دسته بندی فبلت ها به استاندارد اصلی تلفن های همراه تبدیل خواهند شد. این پیش بینی صرفا به دلیل فروش بسیار بالای این محصولات نبوده و در اصل به این دلیل است که موبایل ها، امروزه وظایفی نظیر وب گردی، تماشای فیلم و بازی را نیز بر عهده دارند و تمام این ها بر روی صفحه نمایش فبلت ها بهتر و راحت تر انجام می پذیرند. این نکته بر روی فروش تبلت ها نیز تاثیری بسیار منفی گذاشته و خواهد گذاشت.

مرکز یاد شده همچنین اضافه می کند بسیار بعید است افرادی که به صفحه نمایش فبلت ها عادت می کنند سپس بتوانند به نمایشگرهای کوچکتر تلفن های قبلی خود بازگردند. از سوی دیگر قیمت این دسته از محصولات نیز در آینده کاهش خواهد یافت و سطح گسترده تری از کاربران قادر به استفاده از آنها خواهند بود.

این گزارش پس از آمارهای مربوط به درآمد اپل در سه ماهه مالی اخیر و رشد فروش بسیار بالای تلفن های جدیدش بخصوص آیفون ۶ Plus، که در دسته بندی فبلت ها جای می گیرد منتشر گشته است. شاید در این میان بهتر است تا یادی از شایعات مربوط به iPad Pro نیز بکنیم که احتمالا سایز نمایشگری بالاتر از ۱۰ اینچ خواهد داشت و به لپ تاپ ها هم نزدیک تر می شود. اگرچه اپل اندکی دیر به بازار نمایشگر های بزرگ تر روی آورد اما به نظر می رسد تا اینجای کار نتیجه ای بسیار مطلوب از عملکرد خود گرفته است.


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]