فایرفاکس هم برای گوشی هاسیستم عامل ساخت

به دست -

صبح امروز موزیلا در وبلاگ رسمی خود از برنامه ی خود برای گسترش گوشی های دارای سیستم عامل فایرفاکس خبر داد. هم اکنون هفت تلفن هوشمند از این سیستم عامل استفاده می کنند، که این هفت گوشی عبارتند از: LG Fireweb، ZTE Open C، ZTE Open، ZTE Open II، Alcatel One Touch Fire، One Touch Fire E، Once Touch Fire C و Huawei Y300 II.

اپراتور Deutsche Telekom در اروپا مسئولیت آغاز توزیع این سیستم عامل در اروپا را طی ماه های آینده قبول کرده است. این اپراتور هم چنین دستگاه های تحت این سیستم عامل را در چهار بازار جدید، کرواسی، چک، مقدونیه و مونتنگرو، عرضه خواهد کرد. شرکت Telefonica که یکی از شرکای اصلی سیستم عامل فایرفاکس است، توزیع این گوشی ها را در آلمان نیز گسترش خواهد داد.

اپراتور O2 پیش فروش گوشی های Alcatel One Touch Fire E را آغاز کرده، در حالی که شرکت ZTE قصد دارد گوشی Open C خود را اواخر این ماه در فرانسه، روانه بازار کند.

در خارج از منطقه ی اروپا، این سیستم عامل، حضور خود را در آمریکای لاتین، در کشور های آرژانتین و اکوادر، و به عبارتی هم در آمریکای مرکزی، گسترش داده است. شرکت  América Móvil گوشی های تحت این سیستم عامل را در کشور مکزیک در اوایل تابستان امسال روانه بازار کرده است.

دیروز گزارشی مبنی بر اینکه فایرفاکس قصد همکاری با ۲۰ اپراتور هندی برای عرضه ی گوشی های ارزان قیمت فایرفاکس را دارد، منتشر شده بود. در منطقه آسیا اقیانوسیه نیز شرکت Telenor، عرضه ی این گوشی ها را در آسیا تا پایان سال جاری میلادی تایید کرده است. در تایوان نیز اپراتور Chunghwa Telecom این دستگاه را روانه خواهد کرد، ولی اطلاعات بیشتری درباره ی اینکه کدام دقیقا کارش را آغاز خواهد کرد، وجود ندارد.

در سایت فایر فاکس خبر داده اند که تا ۶ ماه دیگر به ایران و کشور های خاورمیانه می اید.


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]