سامسونگ گوشی انعطاف پذیر خود را ثبت اختراع کرد!

به دست -

طی سالیان اخیر انعطاف پذیری تلفن های هوشمند، از نظر نوآوری نقطه ای کلیدی محصوب شده و همواره مورد توجه کمپانی های سازنده بوده است. ثبت اختراع جدید سامسونگ می تواند نشان دهنده ادامه این روند باشد.

این کمپانی کره ای به تازگی گوشی هوشمند انعطاف پذیری را به عنوان اختراع به ثبت رسانده است. این محصول  با استفاده از مجموعه ای از عناصر گسسته ساخته شده است که می توانند به نسبت یکدیگر جا به جا شوند و در نتیجه ساختاری خمیده شکل دهند. این اتصالات به نحوی بر روی یکدیگر می لغزند که هر دو حالت محدب و مقعر قابل شکل گیری است. سلول های باتری این گوشی نیز بر روی نواحی مختلف آن توزیع شده است.

یکی از کاربردهای بالقوه این تلفن ابتکاری می تواند این باشد که با منعطف کردن آن و باز شدن عناصر تشکیل دهنده، می توان کاری کرد که این گوشی بدون نیاز به نگه دارنده خاصی به البسه کاربر چفت شود.

این محصول در ادامه روند کار سامسونگ بر روی نمایشگرهای انعطاف پذیر قرار می گیرد. البته بدیهی است تبدیل شدن یک گواهی ثبت اختراع به محصولی که قابلیت عرضه به بازار داشته باشد زمان زیادی خواهد برد.

مشتاقان این فناوری جدید می توانند محصول جدید ال جی G Flex2 را نیز مد نظر داشته باشند. گرچه انعطاف پذیری این گوشی با هدف خمیدگی دائمی بوده و بیش از سهولت حمل و نقل بیرونی، زیبائی ظاهری در آن ملاک بوده است. 

منبع:GSMArena

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

پاسخی بگذارید

[RB:Blog_And_Post_Title]