سامسونگ به عنوان تولیدکننده اصلی صفحات‌نمایش OLED انعطاف پذیر با اپل همکاری می‌کند!

به دست -

بنا به گزارشی که ساعاتی پیش توسط بسیاری از منابع خبری منتشر شد، سامسونگ و اپل برای تولید صفحه نمایش های انعطاف پذیر OLED و موردنیاز برای عرضه گوشی آیفون ۷ به توافق رسیده اند. این گزارش ها همچنین نشان می دهند که سامسونگ قرار است به عنوان اصلی ترین تولیدکننده این صفحات با اپل همکاری کند. این در حالی است که گزارش های پیشین از همکاری مشترک سامسونگ و ال جی برای تولید این پنل ها اشاره داشت

بنابر دیگر اطلاعات منتشر شده از سوی منابع خبری آگاه، سامسونگ قصد دارد برای رفع نیازهای اپل و تولید این حجم انبوه از صفحه نمایش های OLED انعطاف پذیر با تعدادی دیگر از کمپانی های پیشگام در امر تولید پنل های نمایش در کره جنوبی همکاری نزدیکی داشته باشد. به این منظور سامسونگ در نظر دارد در حدود ۷٫۵ میلیارد دلار برای گسترش و خرید دیگر تجهیزات موردنیاز سرمایه گذاری کند.

اگرچه هنوز از مبلغ قرارداد بین سامسونگ و اپل اطلاعاتی منتشر نشده است اما مراحل تولید این صفحات نمایش قرار است از سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ آغاز شود و در سال ۲۰۱۷ نیز ادامه پیدا کند. پیش بینی می شود که سامسونگ در هر ماه چیزی در حدود ۳۰ هزار تا ۴۵ هزار نسخه از این صفحات نمایش انعطاف پذیر را به دست اپل برساند.

تاکنون اپل برای تولید گوشی های آیفون از صفحه نمایش های LCD استفاده کرده است و اپل واچ اولین محصول این کمپانی بود که از صفحات OLED انعطاف پذیر بهره برد. به همین دلیل استفاده از این نوع از پنل های نمایش در محصولات آیفون چندان هم تعجب برانگیز و غیر منتظره نیست. سامسونگ علاوه بر اینکه در حال حاضر بهترین صفحه نمایش های OLED دنیا را تولید می کند، وظیفه ساخت بسیاری از تجهیزات موردنیاز دیگر محصولات اپل، مثل تراشه A9 را نیز برعهده دارد.

اگرچه این حرکت سامسونگ به نوعی می تواند به عنوان کمک کردن به رقیب اصلی خود تلقی شود اما این کمپانی در سال های اخیر نشان داده است که علاوه بر تولید محصولات اختصاصی، می توان با حضور قدرتمند در حوزه تولید قطعات سخت افزاری همچون تراشه ها، حافظه های رم و صفحات نمایش نیز سود قابل توجهی را بدست آورد.

منبع: AndroidAuthority


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]