رویاهای جاه طلبانه گوگل برای شهرسازی و ساخت فرودگاههای مدرن

به دست -

ظاهراً پروژه هایی همچون خودرو های خود راننده و اینترنت بالونی و یا افزایش طول عمر انسان برای گوگل اغناء کننده نبوده و این شرکت باز هم در صدد سرمایه گذاری بر روی پروژه های متفاوت و بزرگتر است.

آقای Larry Page مدیر عامل گوگل سال گذشته پروژه جدیدی به نام Google 2.0 را پایه ریزی کرد که در آن به حل مشکلات بشر در عصر کنونی و ابداع روشهای جدید برای غلبه بر آنها بپردازند. در میان طرح هایی که در این پروژه مورد بحث و تحقیق قرار گرفته طرحهای جدیدی همچون ساخت شهرهای پیشرفته و یا فرودگاههای مدرن نیز به چشم میخورد.

پروژه Google 2.0 ظاهراً دارای دو بخش Google X برای طرحهایی است که در چند سال آینده با آن روبرو خواهیم شد که این بخش با مدیریت Sergey Brin به پیش خواهد رفت و بخش دوم Google Y نام دارد که برای طرح های طولانی مدت تر برنامه ریزی میکند. جالب اینجاست که هیچکدام از این طرح های جاه طلبانه با اندیشه درآمد زایی بیشتر برای گوگل همراه نیست و بیشتر تلاش گوگل برای پیدا کردن راه حل های واقعی و عملی است.

به عنوان مثال Larry Page در مصاحبه هایش گفته است دقت مکان یابی در نرم افزار های گوگل باید در حد یک اینچ باشد تا کاربرانی که فرضاً تصمیم به پیدا کردن یک مغازه و خرید از آن میگیرند بتوانند حتی صاحب آن را ببینند و یا در داخل مغازه به صورت مجازی حرکت کنند. یا همانند خلاقیت جدید اپل در استفاده از Touch ID برای شناسایی امن تر و دقیقتر صاحب گوشی، گوگل قصد دارد استفاده از پسورد های فعلی را بطور کامل با چنین روشی جایگزین نماید.

اگرچه از شرکتی مانند گوگل بعید نیست که آینده نگری بسیار وسیعی در زمینه های مختلف تکنولوژی داشته باشد اما بعضی از طرح های عنوان شده در پروژه Google 2.0 مانند ساخت فرودگاههای فوق مدرن و یا شهر های فوق العاده پیشرفته چنان جاه طلبانه و عظیم است که حتی برای شرکتی مثل گوگل نیز تا حدی غیر قابل دستیابی به نظر میرسد.

منبع: theverge


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]