دوربین امنیتی خورشیدی و قابل نصب در همه مکان ها

به دست -

در دنیای امروز بکارگیری دوربین های امنیتی در بسیاری از مکانها امری ضروری به نظر میرسد اما یکی از مشکلات بزرگ، در دسترس بودن یک منبع تغذیه دائمی و امن برای تغذیه دوربین است. این مسئله این محدودیت را ایجاد میکند که نتوانید دوربین امنیتی را در بعضی مکانها نصب کنید که البته سارقین و افراد خرابکار هم از این مسئله آگاهی دارند.

به تازگی ایده جدیدی برای رفع این مشکل معرفی شده است. دوربین خورشیدی که برق مورد نیاز خود را از نور خورشید جمع آوری و ذخیره میکند. این دوربین امنیتی کوچک که GeckoEye نام گرفته در هر نقطه ای در اطراف منزل به راحتی قابل نصب است حتی میتوانید آنرا بر روی داشبورد اتومبیلتان نیز نصب کنید. این دوربین از طریق امواج WiFi با یک دستگاه مرکزی در داخل منزل جفت میشود و تصاویر را از طریق امواج بیسیم به این دستگاه ارسال میکند و دستگاه مرکزی نیز به نوبه خود میتواند به یک شبکه داخلی متصل شده و تصاویر دریافتی را بر روی سرور ذخیره نماید. البته خود دستگاه مرکزی مجهز به یک حافظه 128 گیگابایتی است و در صورتی که نخواهید از شبکه و سرور استفاده کنید میتوانید بازه زمانی محدودی از تصاویر را بر روی حافظه داخلی ذخیره کنید. اگر چه دستگاه کنترل کننده مرکزی، خورشیدی نبوده و برای تامین انرژی خود به پریز برق نیاز دارد اما باطری داخلی آن قادر است در صورت نیاز تا 240 ساعت، برق مورد نیاز آن را تامین نماید.

همه تنظیمات دوربین و دستگاه مرکزی از طریق یک نرم افزار اختصاصی و از هر جایی که دسترسی به شبکه WiFi وجود داشته باشد قابل تنظیم است و این امکان را برای شما فراهم میکند که حتی زمانی که در تعطیلات به سر میبرید از اوضاع و احوال منزلتان بی خبر نباشید. این پروژه فعلاً از طریق بنیاد Indiegogo در حال جمع آوری سرمایه مورد نیاز است. قیمت دوربین های خورشیدی بسته به رنگ و جنس بدنه آن متفاوت است. مدل مشکی رنگ آن 189 دلار است اما مدل باریک تر که بدنه آلومینیومی دارد به قیمت 229 دلار به فروش خواهد رسید. این پروژه مبلغ 100 هزار دلار به عنوان سرمایه اولیه برای شروع و تکمیل پروژه نیاز دارد که فعلاً فاصله زیادی تا رسیدن به این مبلغ وجود دارد اما با توجه به اینکه هنور 25 روز دیگر فرصت باقیست، میتوان انتظار داشت که دست اندرکاران این شرکت بتوانند تا پایان این مدت سرمایه مورد نیاز را جمع آوری کنند.

منبع: Techspot

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

۲ دیدگاه برای دوربین امنیتی خورشیدی و قابل نصب در همه مکان ها

    • فکر نکنم تو ایران موجود باشه مگه اینکه سفارش بدید

      چون معمولا این جورفناوری های تازه قیمت بالایی داره و زیاد فروش نداره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]