درآمد Rovio به صورت قابل توجهی کاهش یافته است!

به دست -

توسعه دهنده بازی انگری بردز، Rovio طی یک سال مالی گذشته با افت شدیدی در درآمدزایی روبرو بوده. آیا حباب بازی های موبایل ترکیده؟ خیر. علت کاهش سود Rovio مسئله دیگری است.

بازی های موبایل همچنان هم برای صاحبین ایده، صنعت پر درآمدی است. Rovio گزارش داده که درآمدزایی آن ها نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد افزایش یافته و به ۱۱۰٫۷ میلیون یورو رسیده است. طی یک سالی که گذشت، ۶۰۰ میلیون بار بازی های شرکت دانلود شده اند.

آنچه که با سقوط عجیبی مواجه بوده، بخش غیر نرم افزاری است. در حقیقت باقی بخش های کمپانی به شدت افت داشته اند. کودکان نوشیدنی ها و اسباب بازی های طرح انگری بردز نمی خرند.

در نتیجه، با ۷۳ درصد سقوط، سود عملیاتی سال ۲۰۱۴ به ۱۰ میلیون یورو رسید. رقمی که در سال پیش، ۳۶٫۵ میلیون بود و سال پیش از آن ۷۶٫۸ میلیون دلار. متوجه سقوط وحشتناکی که Rovio تجربه می کند هستید؟

شاید بهتر باشد در بخش نرم افزاری و بازی، نبوغ بیشتری به خرج دهند و از تکرار هر ساله یک ایده صرف نظر کنند. انگری بردز دیگر محبوبیت چند سال پیش خود را ندارد و جایگزین های شایسته ای برای آن وجود دارد.

در زمان ورود اسمارت فون های اندروید شاهد این بودیم که انگری بردز یکی از معروف ترین بازی های اندروید بود ولی با گذشت زمان و بیشتر شدن تنوع بازی ها دیگر ایده انگری بردز در میان بازی های متنوع و گسترده به عنوان یک بازی محبوب جایی ندارد و شرکت rovio باید به فکر یک ایده جذاب با امکانات بیشتر باشد.


 

صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]