تست ۱۰ اپلیکیشن ارتباطی معروف از نظر میزان مصرف دیتا اینترنت!

به دست -

امروزه اپلیکیشن‌های ارتباطاتی، برقراری ارتباط را برای شما در هر جای دنیا که باشید آسان کرده‌اند. شما با اپلیکیشن‌های ارتباطاتی به سادگی با داشتن اینترنت وای‌فای خانگی و یا اینترنت تلفن‌های هوشمند و همچنین دستگاه‌های هوشمند خود بدون پرداخت هزینه، و به صورت رایگان می‌توانید با دوستان و خانواده خود در کشورهای مختلف مکالمه داشته باشید.

 

هر کدام از این اپلیکیشن‌های ارتباطاتی در هنگامی که شما از ‌آ‌ن‌ها برای مکالمه رایگان استفاده می‌کنید، اینترنت شما را مصرف می‌کنند، برای جلوگیری از مصرف زیاد اینترنت‌های خانگی و همچنین اینترنت موبایل باید همیشه از اپلیکیشن‌هایی استفاده کنیم که مصرف دیتای کمتری دارند، البته نکته مهم که نباید از آن غافل شویم امنیت اپلیکیشن است. بهتر است همیشه از اپلیکیشن‌های ارتباطاتی امن و کم مصرف استفاده کنیم.

 وب‌سایت “Androidauthority” در یک آزمایش، ۱۰ اپلیکیشن‌ ارتباطاتی را از نظر مصرف دیتا در هنگام برقراری تماس رایگان مقایسه کرده است. اسکایپ، وایبر، واتس‌اپ، هنگ‌اوت، تانگو، فیس‌بوک مسنجر و لاین از جمله اپلیکیشن‌های معروف ارتباطاتی در این آزمایش بودند. نتایج این آزمایش نشان داده است که اپلیکیشن‌های محبوب مصرف بالاتری دارند، زیرا به خاطر کیفیت بالایی که دارند، از پنهای باند بالاتری بهره می‌برند و مصرف دیتای بیشتری نسبت به اپلیکیشن‌های دیگر دارند.

voice-data-app-usage-per-min-710

همان‌طور که در نمودار می‌بینید، اسکایپ بیشترین مصرف را دارد، و بعد از آن هم اپلیکیشن‌های محبوبی چون، واتس‌اپ، هنگ‌اوت، تانگو، و وایبر به ترتیب بیشترین مصرف دیتا را دارند. در حالی‌که اپلیکیشن‌های کاکائوتاک، فیس‌بوک مسنجر، نیم‌باز و لاین جز اپلیکیشن‌های کم مصرف هستند. ترتیب مصرف دیتا در اپلیکیشن‌های ارتباطاتی را می‌توانید در نمودار ببینید.

براساس نمودار بالا، اسکایپ بیشترین مصرف اینترنت را دارد و کاربران آن باید به این نکته توجه کنند. این اپلیکیشن بیشتر از ۲.۷ برابر کم‌مصرف‌ترین اپلیکیشن، مصرف دیتا دارد.


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]