تبلت ۱۲٫۹ اینچی اپل مجهز به دو سیستم عامل OS X و iOS خواهد بود

به دست -

در چند هفته اخیر شایعاتی در رابطه با تبلت آینده اپل موسوم به iPad Pro شنیده بودیم اما به تازگی خبر جدیدی به دستمان رسیده که بسیار جالب است. گفته میشود iPad Pro به طور همزمان از دو سیستم عامل iOS و OS X استفاده خواهد کرد.

همانطور که میدانیم اپل به طور کلی از دو سیستم عامل در محصولات خود استفاده میکند. کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ ها از OS X و تبلت ها و تلفن های هوشمند نیز از iOS بهره میبرند.

با توجه به اینکه سیستم عامل OS X کم کم در حال بهره گیری از ویژگی هایی شبیه iOS است انتظار میرود انتقال از یک سیستم عامل به سیستم عامل دیگر زیاد پیچیده نباشد.

از اندازه صفحه نمایش ۱۲٫۹ اینچی iPad Pro چنین بر میآید که اپل به احتمال بسیار زیاد قصد دارد این محصول را برای رقابت با Surface Pro 3 مایکروسافت عرضه نماید. مایکروسافت هم در مقابل MacBook Air تبلت Surface Pro 3 را علم کرده بود. اپل با بهره گیری از OS X و استفاده از قابلیت های آن به طور حتم میتواند با محصول مایکروسافت رقابت کند.

البته در خبر ها آمده است که اپل قصد دارد iPad Pro را در دو مدل به بازار عرضه کند. مدل اول تنها سیستم عامل iOS را بر روی خود خواهد داشت ولی مدل دوم Dual Boot خواهد بود و کاربر میتواند از سیتم عامل OS X هم استفاده نماید.

حال باید دید که اپل چگونه عدم تجانس سخت افزاری بین این دو سیستم عامل را حل خواهد کرد چرا که iOS و نرم افزار های مربوط به آن برای سیستم های بر پایه معماری ARM طراحی شده است اما OS X سیستم عاملی است که با پردازنده های اینتل کار میکند.

برای این کار اپل یا باید iOS را برای پردازنده های اینتل سازگار کند و یا OS X را برای معماری ARM پیکربندی نماید. اگرچه هنوز زود است که بتوان نظر قطعی در این مورد داد اما تحلیلگران معتقدند چنین کاری برای اپل یک نوع تحول محسوب میشود و کمی بعید به نظر میرسد که اپل به یکباره دست به چنین کاری بزند.

منبع: ubergizmo


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]