تا دو برابر سرعت بیشتر در انتقال اطلاعات با USB 3.1 در سری جدید مادربردهای MSI

به دست -

استاندارد آینده USB 3.1 که چندی پیش در نمایشگاه های Computex 2014 و CES 2015 به معرض نمایش گذاشته شد و توانست با سرعت عالی خود توجه و تحسین همگان را به خود جلب کند، به تازگی در مادربردهای سری X99A Gaming 9 ACK کمپانی MSI در دسترس همگان قرار گرفته است.

USB 3.1 نسخه به روز شده ای از استاندارد USB 3.0 است و می تواند سرعت انتقال اطلاعات را از ۵ گیگابیت بر ثانیه به ۱۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش دهد. MSI انتظار دارد اولین تولید کننده مادربردهای سازگار با این استاندارد باشد به همین منظور به تازگی سری جدید مادربردهای X99A Gaming 9 ACK را عرضه کرده است. از آنجایی که USB 3.1 یک استاندارد جدید است به صورت یکپارچه با چیپست های اینتل عرضه نمی شود.

در حال حاضر تنها کمپانی ASMedia است که Solution های USB 3.1 را با کنترل کننده ASM1352R به بازار عرضه کرده به همین دلیل مادربردهای X99A Gaming 9 ACK با استفاده از این کنترل کننده و یک کانکتور Type-A عرضه شده اند. به این ترتیب این مادربردها پورت های استاندارد USB را در اختیار کاربران قرار می دهند. نمونه های دارای کانکتورهای Type-C قرار است به زودی و در مادربرد های سری MSI Z97A Gaming 6 قابل دسترس باشند.

MSI X99A usb 3.13

سایت Anandtech در تست هایی که به تازگی بر روی استاندارد USB 3.1 در مادربردهای MSI X99A Gaming 9 ACK انجام داده متوجه شده است، از آنجایی که هنوز هیچگونه وسیله ذخیره سازی مبتنی بر USB 3.1 وجود ندارد، در این برد پهنای باندی در حد ۷۰۰ مگابایت بر ثانیه با تغییر RAID 0 به USB 3.1 قابل دسترس است. این پهنای باند به دست آمده تقریباً دو برابر Solution های USB 3.0 موجود است اما با کمی تغییر می توان به بیشترین ظرفیت این بردها هم دست پیدا کرد.

در حالی که MSI قبل از به پایان رسیدن سال ۲۰۱۵ طیف وسیعی از مادربردهای بهره مند از USB 3.1 را تولید و عرضه کرده است، بسیاری از کاربران مجبورند تا گسترش و رواج استاندارد USB 3.1 مدت زمان زیادی را منتظر بمانند.

 

منبع: Hexus


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]