بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان در صحرای کالیفرنیا راه اندازی شد!

به دست -

عظیم ترین نیروگاه خورشیدی جهان در یکی از مناطق بیابانی ایالت کالیفرنیا شروع به کار کرد. این نیروگاه علاوه بر اینکه رکورد بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان را از آن خود کرده است یکی از کارآمد ترین ها نیز به حساب میآید.

نیروگاه خورشیدی Topaz طی چند روز گذشته پس از نصب آخرین سلول های خورشیدی اش راه اندازی و رسماً به بهره برداری رسی. این نیروگاه با توان تولید ۵۵۰ مگاوات نیروی الکتریکی در منطقه ای بیابانی و صاف در ایالت کالیفرنیا که به California Carrizo Plain معروف است نصب شده است.

این نیروگاه که توسط شرکت First Solar اجرا شده است، منطقه ای به وسعت ۹٫۵ مایل مربع را اشغال کرده است و با الکتریسیته تولیدی خود میتواند برق ۱۶۰ هزار خانه را در قسمت غربی کالیفرنیا تامین کند.

اگرچه این نیروگاه مدت زمان زیادی این رکورد را در دست نخواهد داشت و پروژه های دیگری نیز در حال تکمیل هستند که به زودی هم از نظر وسعت و هم از نظر توان تولیدی از Topaz پیشی خواهند گرفت.

نیروگاه Desert Sunlight که منطقه وسیعی را اشغال خواهد کرد بزودی راه اندازی خواهد شد که توان تولیدی آن برابر با Topaz خواهد بود. پس از آن نیروگاه Solar Star تکمیل خواهد شد که توسط شرکت SunPower اجرا شده و در سال ۲۰۱۵ به بهره برداری خواهد رسید و قادر است انرژی خورشیدی را به ۵۷۹ مگاوات برق تبدیل نماید.

مراحل ساخت این سه نیروگاه از مدت ها پیش آغاز شده بود و حال یکی یکی در حال تکمیل و رسیدن به فاز بهره برداری هستند.

منبع:endgadget


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]