بخش اعظم تراشه های نسل بعدی آیفون توسط سامسونگ تولید خواهد شد

به دست -

براساس گزارش منتشر شده در روزنامه Maeil Business کره جنوبی، سامسونگ به عنوان تامین کننده اصلی تراشه های A9 اپل برای نسل بعدی آیفون خواهد بود و اکثر تراشه هایی که در آیفون ۶s به کار می رود ساخت سامسونگ است.

روزنامه کره ای این گزارش را باتوجه به اطلاعاتی که از منابع ناشناس در صنعت نیمه هادی به دست آورده، منتشر کرده است و براساس آن حدود ۷۵% از چیپست های A9 اپل برای نسل بعدی آیفون را سامسونگ تولید خواهد کرد. همچنین در این گزارش آمده است که سامسونگ تراشه های مورد نیاز اپل را در کارخانه خود واقع در Austin ایالت تگزاس تولید خواهد کرد.

در این گزارش به جزییات مالی قرارداد بین اپل و سامسونگ اشاره ای نشده است و همچنین نامی از شرکت یا شرکت هایی که ۲۵% دیگر از تراشه های مورد نیاز اپل را تولید خواهد کرد به میان نیامده است. با این حال بدیهی است که درصدی از چیپست های مورد نیاز اپل برای نسل بعدی آیفون توسط کمپانی TSMC تولید خواهد شد. پیش از این سامسونگ و اپل در تولید تراشه های A7 به کار رفته در آیفون ۵s که در سال ۲۰۱۳ عرضه شد، همکاری داشته اند اما در سال ۲۰۱۴ شرکت TSMC تولیدکننده اکثر تراشه های اپل برای آیفون ۶ و ۶ پلاس و آیپد ایر۲ بوده است.

منبع: GsmArena


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]