با Bluetooth 4.2 تمام وسایل منزلتان را مستقیماً به اینترنت متصل کنید!

به دست -

گروه تحقیقاتی SIG که مسئولیت تحقیق و بروزرسانی استاندارد های فناوری Bluetooth را به عهده دارد جدیدترین نسخه این استاندارد را منتشر کرد. نسخه بلوتوث ۴٫۲ قابلیت های پیشرفته ای همچون امنیت بالاتر، سرعت ارتباط بیشتر و همچنین توانایی ارتباط با شبکه های IPv6 را داراست.

نسخه ۴٫۲ دارای ویژگی خاصی است که امکان دسترسی مستقیم به ایتنرنت پرسرعت را برای دستگاههایی که به حسگر Bluetooth Smart مجهز هستند فراهم خواهد کرد. گروه SIG اعلام کرده است که در آینده نزدیک، وسایل خانگی و شخصی، بیشترین بهره برداری را از خصوصیات این استاندارد خواهند کرد.

نسخه جدید توان مصرفی بسیار پایینی نیز دارد و میتواند در بحث اینترنت اشیاء و برقرار کردن ارتباط لوازم خانگی با اینترنت بسیار مفید و موثر باشد چرا که طبق پیش بینی ها تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۸ میلیارد “شیء” به اینترنت متصل خواهند بود.

 

آقای Mark Powell رئیس گروه SIG اظهار میکند نسخه ۴٫۲ قدم دیگری در بالابردن توانایی های این استاندارد محسوب میشود که این امکان را بخصوص برای کاربران خانگی فراهم میکند تا تمام وسایل خانگی خود را با کمترین میزان مصرف انرژی به اینترنت متصل کنند.

او گفت توانایی نسخه جدید برای شناسایی IPv6 و متصل شدن به شبکه های مدرن از برتری های این نسخه است چرا که به برنامه نویسان و توسعه دهندگان شبکه این امکان را میدهد تا برنامه های بسیار انعطاف پذیری را برای پشتیبانی هر چه بیشتر از وسایلی که مجهز به حسگر Bluetooth Smart هستند توسعه دهند.

 

سرعت ارتباط در این نسخه ۲٫۵ برابر نسخه های قبلی خواهد بود چرا که گنجایش پکت های اطلاعاتی بیشتر شده و بالطبع، تعداد پکت های ارسالی کاهش یافته است بنابراین درصد احتمال خطا در نقل و انتقال اطلاعات هم پایینتر خواهد بود و در نتیجه ارتباط بیسیم موثر تر و پایدارتری را فراهم خواهد کرد.

نسخه بلوتوث ۴٫۲ علاوه بر مصرف انرژی پایینتر دارای ویژگی امنیتی است که احتمال ردیابی و یا سرقت اطلاعات را به خصوص در مکانهای عمومی مثل بازار های خرید و سوپر مارکتها به حداقل میرساند چرا که امکان شنود و ردگیری ارتباط و یا دزدی مشخصات کارت اعتباری خریداران از طریق نفوذ غیر مجاز و سرقت پکت هایی رد و بدل شده بین دستگاه خریدار و دستگاه فروشگاه وجود ندارد مگر اینکه صاحب وسیله، امکان آن را در تنظیمات دستگاه خود فعال کرده باشد.

خصوصیات فنی این نسخه جدید تا اواخر امسال، تکمیل و در دسترس تولید کنندگان و توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت.

منبع: macrumors


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]