با دکمه Home اسمارت فون خود خداحافظی کنید، سنسورهای بیومتریک یکپارچه می شوند

به دست -

شرکت کره ای CrucialTek یکی از بزرگترین تولید کنندگان سنسورهای بیومتریک، به تازگی پتنت جدیدی را به ثبت رسانده است که با استفاده از آن سنسور تشخیص اثر انگشت می تواند با قطعات داخلی صفحه نمایش ترکیب شود. این سنسورها می توانند راه حلی مناسب برای حذف همیشگی دکمه های Home باشند.

این درست همان فناوری است که پیش از این هم شایعه حضور آن در سری محصولات گلکسی سامسونگ به گوش رسیده بود اما در هیچکدام از محصولاتی مثل S5 یا Note 4 نتوانستیم این سنسور ها را پیدا کنیم و بنا به خبرهای منتشر شده حتی در S6 هم آن را مشاهده نخواهیم کرد. در هر صورت پس از ثبت این پتنت قاعدتاً باید شاهد اسمارت فون هایی باشیم که این سنسورها را به جای دکمه Home، در صفحه نمایش خود جای می دهند.

این سنسورها می توانند از اتلاف فضای لازم برای قرار دادن اسکنر یا سنسورهای تشخیص اثر انگشت جلوگیری کنند. این پتنت همچنین می تواند راه را برای حضور سنسورهای بیومتریک کوچکتری که هم اکنون نمونه های بزرگ آن فضای زیادی را در اسمارت فون ها و دستگاه های هوشمند دیگر اشغال می کند هموار نماید. ظاهر اسمارت فون هایی همچون گلکسی S5 و آیفون ۶ این ادعا را اثبات می کند.

اپل هم چندی پیش فناوری شبیه به این فناوری را به صورت یک پتنت ثبت کرده بود. این خبرها ما هر چه بیشتر امیدوار می کنند که به زودی می توانیم از دست دکمه های Home ای که هم اکنون فضای زیادی را به خود اختصاص داده اند راحت شویم. علاوه بر این پس از شنیدن این خبرها باید صفحه نمایش دستگاه های هوشمند خود را بیشتر دوست داشته باشیم!

منبع:  PhoneArena و شهر سخت افزار


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]