بالاخره ویندوز 7 معروف ترین سیستم عامل مایکروسافت شد!

به دست -

در حالی که مایکروسافت به دنبال معرفی و عرضه هر چه بهتر ویندوز 10 است، به نظر می رسد که تعداد بسیاری از کاربران PC همچنان به گذشته این سیستم عامل علاقه دارند و طیف عظیمی از آنها از ویندوز 7 بر روی کامپیوترهای خانگی خود استفاده می کنند. پس از گذشت 5 سال از عرضه، ویندوز 7 همچنان از سیستم عامل های جانشین خود یعنی ویندوز 8 و 8.1 محبوب تر است. بنا به آماری که به تازگی منتشر شده ویندوز 7 از ویندوز XP هم در این زمینه پیشی گرفته است.

بنا به آمار منتشر شده از سوی سایت NetMarketShare ویندوز 7 در حال حاضر از 55.99 درصد کامپیوترهای خانگی پشتیبانی می کند. این بدین معنی است که ویندوز 7 از مجموع دیگر سیستم عامل های مایکروسافت، ویندوز XP، 8 و 8.1 محبوب تر است. برای سال های متمادی ویندوز XP به عنوان انتخاب اصلی مدارس و دفاتر کار شناخته می شد. اما به نظر می رسد که این جایگاه اکنون به ویندوز 7 تعلق گرفته باشد.

از سویی مشخص است که طیف عظیمی از کاربران ویندوز ترجیح می دهند به جای استفاده از آخرین نسخه از یک سیستم عامل و بهرمند شدن از ویژگی های جدید آن، با رابط کاربری و محیطی که با آن آشنایی دارند کار کنند. این موضوع به نوبه خود مشکلات زیادی را برای مایکروسافت ایجاد کرده است چرا که با گستردگی طیف کاربرانی که از نسخه های مختلف ویندوز استفاده می کنند امکان رفع مشکلات و پشتیبانی آنها مشکل و مشکل تر خواهد شد.

به همین منظور مایکروسافت تصمیم گرفته است که حداقل برای مدتی به روز رسانی ویندوز 10 را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دهد تا بدین وسیله کاربران مختلف را به سمت استفاده از جدیدترین نسخه از سیستم عامل ویندوز هدایت و تشویق کند. هرچه تعداد کامپیوترهایی که از ویندوز 10 استفاده می کنند بیشتر باشد، طیف بیشتری از کاربران به سمت استفاده از ویژگی های جدید این سیستم عامل، به ویژه کورتانا، جذب می شوند. علاوه بر این با پشتیبانی این حجم انبوه کاربران از ویندوز 10، مایکروسافت می تواند ترکیب و یکپارچگی سیستم عامل های دسکتاپ و اسمارت فون ویندوز 10 را با سرعت بیشتری دنبال کند.

منبع: DigitalTrends

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

پاسخی بگذارید

[RB:Blog_And_Post_Title]