بازنشستگی استاندارد HTTP بعد از ۱۶ سال، HTTP/2 با ویژگی هایی جدیدمی آید!

به دست -

httpیکی از اساسی ترین استانداردهای موجود در دنیای اینترنت، پس از ۱۶ سال بازنشسته می شود. با معرفی HTTP/2 به عنوان استاندارد جدید، باید فضای وب را با ظاهر و چهره ای جدید ببینیم.

بنا به خبرهای منتشر شده کار طراحی و برنامه نویسی این استاندارد امروز به پایان رسیده است و هم اکنون گروه پشتیبان از HTTP/2 در حال انجام اصلاحات و ویرایش های پایانی آن هستند. پس از پایان این مراحل استاندارد جدید HTTP/2 می تواند در همه مرورگرها و سرویس های وب مورد استفاده قرار بگیرد.

HTTP/2 اولین آپدیت Hypertext Transfer Protocol از سال ۱۹۹۹ تا به کنون خواهد بود. هنگامی که در سال ۱۹۹۹ استاندارد HTTP 1.1 برای اولین بار معرفی شد توانست ویژگی های بسیار قدرتمندی را به فضای وب اضافه کند. این استاندارد سبب شد که صفحات وب با سرعت بیشتری بارگذاری شوند. HTTP 1.1 همچنین به واسطه تسهیل انتقال اطلاعات از سرورها به کامپیوترها، ارتباطات بهتری را فراهم کرد. حافظه کش نیز برای اولین بار توسط این استاندارد تعریف شد تا مرورگرها در هنگام فراخوانی دوباره اطلاعات نیازی به اتصال به سرور نداشته باشند.

Internet-http2

این استاندارد جدید می تواند مشکلی که کاربران و مدیران سالها با آن روبرو هستند را رفع کند. در حال حاضر سرور ها در هنگام پاسخگویی به چندین درخواست همزمان دچار مشکل هستند و این موضوع می تواند سبب ایجاد باگ در مراحل مختلف انجام کار سرورها شود. استاندارد جدید HTTP/2 با استفاده از قابلیت Multiplexing (پاسخگویی همزمان به چندین درخواست مختلف) می تواند در آن واحد به بسیاری از درخواست ها و ارتباط ها پاسخ دهد. HTTP/2 همچنین با رابط کاربری برنامه های مختلف بهتر ارتباط برقرار می کند و به آنها اجازه می دهد تا محدوده کد بندی اطلاعات و همچنین بازخوانی آنها وسیع تر شود

گوگل اخیراً اعلام کرده است که در اسرع وقت مرورگر کروم را به استاندارد HTTP/2 مجهز خواهد کرد تا بدین وسیله هم سرعت بارگذاری اطلاعات این مرورگر افزایش پیدا کند و هم استفاده از این استاندارد با سرعت بیشتری توسعه یابد.

منبع: Gizmodo


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]