اپل پتنتی برای ضد آب کردن محصولاتش به ثبت رسانده است!

به دست -

فرم های تازه منتشر شده مرتبط به پتنتی که توسط اپل به ثبت رسیده نشان می دهند که این کمپانی چطور ممکن است اقدام به تولید یک تلفن هوشمند ضد آب نماید. فرم های مذکور که امروز در رسانه ها انتشار یافته اند شیوه ای را توصیف می کنند که بر اساس آن به جای بیرون تلفن هوشمند تلاش شده یک موبایل از درون ضد آب گردد.

تا به امروز در اکثر اسمارت فون های ضد آب از جمله موبایل های گلکسی اکتیو سامسونگ سعی میشد با ارائه ی کیسی قوی تر از نفوذ آب به آنها جلوگیری گردد، اما ظاهراً حالا اهالی کوپرتینو برای این مسئله راهکاری متفاوت دارند.

به شکلی که در پتنت مورد بحث توضیح داده شده اپل قصد دارد اجزای داخلی تلفن هوشمندش را با یک “پوشش هیدروفوبیک” و یا آب گریز بپوشاند تا در صورت وارد شدن مایعات به آن از این اجزا محافظت گردد. توضیحات موجود می افزایند که پوشش مذکور می تواند بر روی یک برد کاملاً مونتاژ شده نیز اعمال شود.

هر چند اشاره ی مستقیمی صورت نپذیرفته که این پتنت به قصد اجرا بر روی آیفون به ثبت رسیده یا خیر، ولی تصاویری که توضیحات بر اساس آنها ارائه گشته عملاً محصولی همانند این تلفن هوشمند را به نمایش می گذارند.

این شیوه عملاً اپل را قادر می سازد تا بدون ایجاد هیچ تغییر در ظاهر اسمارت فون هایش بتواند آنها را به صورت کامل ضد آب نماید، اگر چه نباید فراموش کرد که معمولاً تعداد کمی از پتنت های به ثبت رسیده مورد استفاده ی عملی قرار می گیرند.

 

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

پاسخی بگذارید

[RB:Blog_And_Post_Title]