اپل استفاده از دو ماده خطرناک در مراحل تولید آیفون ۶ را ممنوع اعلام کرد

به دست -

در پی فشار گروه های مختلف اپل روز چهارشنبه اعلام کرد که استفاده از دو ماده شیمیایی خطرناک به نام های هگزان و بنزن را در کارحانه های خود و در طی مراحل تولید آیفون ۶ ممنوع کرده است.

بنابر گزارشی که توسط خبرگزاری Associated Press منتشر شده است، اپل تولید کنندگان قطعات آیفون را از استفاده دو ماده شیمیایی که برای جان کارگران خطرناک تشخیص داده شده بودند منع کرده است.

اپل پس از گذشت ۵ ماه از درخواست سازمان های China Labor Watch و Green America مبنی بر عدم استفاده از این مواد در مراحل تولید آیفون ۶ دست به انجام این حرکت زده است. حذف این دو ماده از کارخانه های اپل در حالی انجام شد که این شرکت پس از ۴ ماه تحقیق بر روی این مواد هیچگونه خطری را برای ۵۰۰,۰۰۰ کارمند خود در ۲۲ کارخانه تولید کننده این قطعات مشاهده نکرده و بر خلاف نتایج این تحقیقات اپل به حذف مواد N-hexane و Benzene راضی شده است.

بر طبق این گزارش بنزن در دراز مدت می تواند موجب سرطان خون شود. علاوه بر این N-hexane ماده ای سمی است که باعث آسیب به سیستم عصبی می شود. مطمئناً شروع نگرانی ها درباره این دو ماده پس از اظهارات نویسنده آمریکایی Mike Daisey مبنی بر در معرض خطر بودن کارگران طی مراحل تولید محصولات اپل شکل گرفته است.

این اولین بار نیست که استفاده از یک ماده سمی در تولید محصولات، برای اپل مشکل آفرین می شود. در سال ۲۰۱۰ کمپانی Wintek یکی از تولید کنندگان قطعات اپل فاش کرد که ۴۴ نفر از کارگرانش به دلیل مسمومیت توسط ماده N-hexane راهی بیمارستان شده اند. در همین زمان بود که گزارشی مبنی بر بیماری ۶۲ کارگر این شرکت به دلیل مجبور شدن آنها برای استفاده از ماده N-hexane نیز منتشر شد. تولید کنندگان به این دلیل به استفاده از N-hexane اصرار دارند که این ماده نسبت به الکل هم عملکرد بهتری دارد و هم سریعتر خشک می شود.

منبع: Appleinsider


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]