اپلیکیشنی که ماشین را از راه دور کنترل می کند!

به دست -

حتما تا به حال برایتان پیش آمده که اتومبیل خود را در جایی پارک کرده و بعد از مدتی که به سراغش آمده اید با تعداد زیادی ماشین روبرو شده اید که با فاصله اندک از آن پارک شده اند و امکان سوار شدن به داخل اتومبیل تان را نداشته اید.

این مشکلی است که اپلیکیشن کنترل از راه دور خودرو های تولیدی کمپانی لندرور جگوار وعده حل کردنش را داده و به دارندگان این ماشین ها امکان می دهد اتومبیل خود را با استفاده از موبایلشان از فضاهای محدود و کوچک خارج نمایند.

 

این اپلیکیشن از همان حسگرهایی بهره می گیرد که اتومبیل های این شرکت انگلیسی برای پارک خودکار خود مورد استفاده قرار می دهند منتها به لطف آن، دیگر نیازی نیست که راننده در داخل ماشین حضور داشته باشد و می تواند در حالی که خارج از ماشین ایستاده، فرمان، گاز، ترمزها و حتی فرایند عوض شدن دنده ها را کنترل نماید.

به این ترتیب راننده نیز می تواند حرکت ماشین را در زمان خارج شدن یا ورود به فضاهای محدود زیر نظر بگیرد تا مبادا با اتومبیل های کناری اش برخورد کند.

1299693871318692244

البته باید در نظر داشته باشید که قابلیت های این اپلیکیشن دارای محدودیت هایی است و نباید تصور کنید که به لطف آن خودروی شما تبدیل به یک ماشین اسباب بازی کنترلی غول پیکر می شود.

با وجود آنکه می توانید خودروی خود را از طریق این اپلیکیشن کنترل نمایید بیشینه سرعت آن از چهار مایل بر ساعت فراتر نمی رود و اگر راننده هم بیشتر از ۱۰ متر از ماشین فاصله بگیرد به صورت خودکار از کار می افتد.

نکته دیگر اینکه همه حسگرهای به کار رفته در ماشین هایی که قابلیت پارک خودکار دارند چنانچه بیش از اندازه به موانع نزدیک شوند از کار می افتند.

در مورد زمان دسترسی این اپلیکیشن هم باید بگوییم که اپ مذکور متاسفانه فعلا در حد یک نمونه اولیه است اما انتظار می رود که با انجام تست های ایمنی مختلف به زودی امکان استفاده از آن برای خودروهای مختلف فراهم گردد.


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

۱ دیدگاه برای اپلیکیشنی که ماشین را از راه دور کنترل می کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]