اولین نقص پرچم داران جدید سامسونگ کشف شد!

به دست -

با وجود این که هنوز مدت زمان زیادی از معرفی رسمی پرچم داران جدید سامسونگ نمی گذرد، نشریه کره ای Asia Today کشف کرد گلکسی S6 و S6 Edge قادر به تشخیص لمس نواحی کناری نمایشگرهای خود نیستند!

طی نمایشگاه MWC امسال، گزارشگران با انجام آزمایشی موسوم به TSP Grid Mode Test میزان دقت و حساسیت نمایشگر این دو پرچم دار را مورد سنجش قرار دادند. در این آزمایش، صفحه نمایشگر به صورت مشبک به خانه های مربعی منظمی تقسیم بندی می شود و با لمس هر ناحیه توسط کاربر آن نقطه علامت گذاری شده تا دقت و صحت عملکرد تمامی نواحی نمایش گر سنجیده شود. این آزمایش در اکثر تلفن های هوشمند و تبلت های سامسونگ با شماره گیری #7353#* قابل دسترس است.

Samsung-Galaxy-S6-and-S6-edge-touchscreen-issues 1

این مشکل در Galaxy S6 چشم گیر تر است و عرض ناحیه کناری نمایشگر آن که حین انجام این آزمایش تحریک نمی شود، بزرگ تر است. این مساله می تواند در اجرای بازی ها و برنامه هائی که به حساسیت بالای نمایشگر در همه نواحی نیاز دارند، مشکل ساز شود. از طرفی ممکن است کمپانی سازنده تعامدا و برای جلوگیری از تاثیر لمس تصادفی گوشه های کناری نمایشگر بر روی رابط کاربری، این نواحی را غیرحساس در نظر گرفته باشد.

حال باید دید این نقیصه در گوشی هائی که پس از تولید انبوه به دست خریداران می رسد هم دیده خواهد شد یا سامسونگ در صدد رفع آن بر خواهد آمد.

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

پاسخی بگذارید

[RB:Blog_And_Post_Title]