اندروید 5.1 به صورت رسمی منتشر شد، معرفی ویژگی ها و تغییرات جدید این نسخه

به دست -

بعد از گذشت یک ماه از رسیدن خبرهایی مبنی بر وجود نسخه 5.1 اندروید، غول دنیای IT بالاخره به صورت رسمی اولین رقم اعشار را به اندروید آبنبات چوبی خود اضافه کرد. با ما در ادامه خبر همراه باشید تا ببینیم این نسخه چه ویژگی ها و بهبودهایی را به همراه دارد.

اندروید نسخه 5.1 به صورت رسمی و این بار بر روی دستگاههای پروژه گوشی های هوشمند ارزان قیمت گوگل در کشورهای کمتر توسعه یافته (پروژه Android One) معرفی شده است و بیشتر به رفع باگ های نسخه 5 پرداخته؛ کما اینکه ویژگی های جالب و کاربردی دیگری را هم به آبنبات چوبی گوگل اضافه کرده است.

به این ترتیب نسخه 5.1 برای اولین بار به صورت رسمی از نسخه های دو سیم کارته (گوشی های دو سیم کارته موجود در بازار همگی توسط نرم افزارهای اختصاصی شرکت های تولید کننده به این ویژگی مجهز شده اند) پشتیبانی می کند. این ویژگی موجب می شود کسانی که برای انجام امور شخصی و کاری به دو شماره تماس مختلف نیاز دارند هم بتوانند از اندورید آبنبات چوبی استفاده کنند. Device Protection هم ویژگی دیگری است که موجب می شود وسایل به سرقت رفته به صورت خودکار قفل شوند. دسترسی به این وسایل هنگامی موثر می شود که کاربر با استفاده از این وسیله وارد حساب کاربری گوگل (Google Account) خود شود. این عدم دسترسی حتی در صورت بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه هم ادامه خواهد داشت.

HD Voice ویژگی جدید دیگری است که در این نسخه از سیستم عامل اندروید گنجانده شده است. HD Voice در هنگام ارتباط با اپراتورهای پشتیبان از این قابلیت و در هنگام برقراری تماس، صدایی شفاف تر و با کیفیت عالی را فراهم می کند. دیگر تغییر مهم این نسخه جدید در منوی Quick Settings صورت گرفته است. هم اکنون با استفاده از این منو امکان اتصال و کنترل شبکه ها و دستگاه های بلوتوث مرتبط با گوشی به صورت مستقیم امکان پذیر است.

همانطور که انتظار می رفت این نسخه جدید از سیستم عامل اندروید، علاوه بر افزودن چند ویژگی جدید، تعدادی از باگ ها و مشکلات موجود در نسخه کنونی را هم رفع کرده است. گوگل عنوان کرده است که این آپدیت را امروز منتشر می کند. هنوز از چگونگی انتشار این آپدیت اطلاعاتی در دست نیست اما باید منتظر ماند و دید که اندروید 5.1 چگونه به دست کاربران مختلف خواهد رسید.

منبع: AndroidAndMe

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

پاسخی بگذارید

[RB:Blog_And_Post_Title]