ارزیابی بازار سیستم های عامل تلفن های هوشمند؛ برتری مطلق اندروید و iOS

به دست -

طبق آخرین آمارها کار مایکروسافت و بلک بری برای رسیدن به iOS و اندروید بیش از هر زمان دیگری دشوار شده است.

مجموع سهم اندروید و iOS از بازار جهانی تلفن های هوشمند هم اکنون به سطحی تاریخی رسیده است. در مجموع  96.3% محموله های تلفن هوشمند جا به جا شده در سال 2014 از یکی از دو سیستم عامل استفاده می کرده اند.

اندروید با سهم 81.5% از کل بازار تلفن های هوشمند در صدر قرار دارد و پس از آن iOS با 14.8% قرار دارد. ویندوز فون و بلک بری با اختلاف زیاد و به ترتیب با 2.7%  و 0.4% کل سهم بازار دنیا در مقام های بعدی قرار دارند.

در حالی که ادامه تسلط کامل اندروید و iOS بر بازار غافلگیر کننده نیست، محققان می گویند باید منتظر ماند و دید سرانجام چارچوب های جدید همچون ویندوز فون مایکروسافت و Tizen سامسونگ چه می شود و آیا این دو کمپانی می توانند با هدف قرار دادن بازارهای در حال رشدی همچون هند و برزیل سهم خود از کل بازار را افزایش دهند یا خیر.

selling

ملیسا چاو محقق ارشد IDC معتقد است در 2014 به جای رقابت برای کسب جایگاه سوم، بیشتر شاهد کشمکش سیستم های عمل بودیم که گرچه ویندوز فون برتری خفیفی نسبت به بلک بری، فایرفاکس، Sailfish و سایرین داشت اما هیچ یک از این چارچوب ها نتوانستند به اندروید و iOS حتی نزدیک شوند.

وی ادامه داد:" البته این به این معنی نیست که فروشندگان دست روی دست گذاشته اند و کاری نمی کنند. به ویژه در بازارهای سطح پائین و در حال رشد حرکت های قابل توجهی شاهد بودیم که از آن جمله می توان به ورود لومیای ارزان قیمت توسط مایکروسافت و همچنین صادرات Tizen به هند توسط سامسونگ اشاره کرد. اما با این وجود این کمپانی ها هنوز نتوانسته اند به جایگاه اندروید دست اندازی کنند"

گرچه بلک بری در سال گذشته با بدشانسی کامل با حدود 70% کاهش سهم مواجه شد کارشناسان معتقدند حتی این کمپانی کانادائی هم می تواند در 2015 رشد مثبت را تجربه کند

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

پاسخی بگذارید

[RB:Blog_And_Post_Title]