اختراع باطری که در عرض ۳۰ ثانیه شارژ می شود!

به دست -

تصور کنید باطری شما زیر ۳۰ ثانیه شارژ شود، قطعاً پر نگه داشتن آن همیشه کار آسانی خواهد بود. Shawn West توانسته باطری قابل تعویض، ظاهراً برای جایگزینی باطری های اندازه عادی AA، AAA، C و D بسازد که از شارژ سرعت بالایی برخوردار هستند.

این شخص در ویدئوی سایت Kickstarter خود گفته قادر است با یک سازگاری این کار را برای گوشی های موبایل نیز انجام دهد. باطری های معمولی تنها از مواد شیمیایی برای نگه داری شارژ استفاده می کنند اما باطری Shawn از  خازن های لیتیوم یون برای ذخیره انرژی الکتریکی استفاده می کند. قبلاً این روش قابل انجام نبود و شارژ سریعاً خالی می شد ولی این شخص توانسته به این مشکل غلبه کند.

این باطری قادر است شارژ شده باقی بماند و آن شارژ را برای مدت های طولانی نگه دارد. بنابراین اگر از آن مدتی استفاده نکنید، پس از استفاده دوباره مانند یک باطری جدید و نو آماده کار خواهد بود.

اگر این پروژه به کارایی مورد نظر دست یابد، می توانیم در آینده شاهد این باطری های شارژ شونده سریع در اسمارت فون هایمان باشیم. اگر قصد حمایت از این پروژه را دارید می توانید از هم اکنون با ۲۵ دلار پیش سفارش خود را برای باطری اندازه AA و یک شارژر انجام دهید. ناگفته نماند که عرضه آن برای ماه اکتبر سال ۲۰۱۴ برنامه ریزی شده است.

این پروژه در میان تمامی خبرهای مرتبط با پیشرفت های باطری که به نظر هم می رسد هیچ وقت به واقعیت تبدیل نشوند هیجان انگیز تر است. شاید کاری که این شخص کرده بتواند به تنهایی و به اندازه کافی باطری ها را یک قدم رو به جلو پیش ببرد.

منبع: Pocket-Lint


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]