اختراعی که “معجزه” نام گرفت: تولید سوخت های فسیلی با استفاده از آب!

به دست -

بعد از تولید ماشین هایی که از آب به عنوان سوخت استفاده می کنند، دانشمندان اخیراً موفق شده اند دستگاهی را طراحی کنند که آب را به بنزین تبدیل می کند. گروهی از مهندسان شیمی آلمانی به تازگی ادعا کرده اند که دستگاه تولید شده توسط آنها قادر است تا آب را به بنزین تبدیل کند. این دستگاه قادر است تا از ترکیب آب و کربن دی اکسید، سوخت های بر پایه نفت خام را تولید کند. این دستگاه همچنین می تواند گازهای خارج شده از آب را به سوخت های هیدروکربنی مایع مبدل کند.

مدیر این پروژه آقای Nils Aldag تولید این دستگاه را یک “معجزه” نامیده است چرا که این دستگاه می تواند دگرگونی عظیمی را در روش های تولید سوخت خودروها و کارخانه ها ایجاد کند.

این دستگاه که از انرژی الکتریکی برای انجام این تبدیلات استفاده می کند بر پایه فرآیندی به نام Fischer-Tropsch Synthesis بنا شده است. با استفاده از این فرآیند که اولین بار در سال ۱۹۲۵ توسط دو شیمی دان آلمانی به نام های Franz Fischer و Hans Tropsch معرفی شد، این دستگاه می تواند هیدروژن و کربن دی اکسید بی رنگ، بی بو و غیر قابل احتراق خارج شده از آب را به سوخت های مایع تبدیل کند.

sunfire2

اما بنا به گفته Aldag تولید سوخت با استفاده از این چرخه، پر هزینه تر از تولید سوخت به روش های متداول و با استفاده از نفت و زغال سنگ خواهد بود. در این فرآیند میزان سوخت تولید شده درست به اندازه میزان انرژی مصرف شده است، به همین دلیل شاید صرف جویی در هزینه های گزاف استخراج و انتقال نفت سبب شود تا این فرآیند صرفه اقتصادی پیدا کند.

کمپانی تولید کننده، Sunfire، امیدوار است که نمونه تجاری این دستگاه در سال ۲۰۱۶ آماده بهره داری شود.

منبع: Ubergizmo


صفحه اینستا گرام مابرای مشاهده اخبار جدیدتکنولوژی به جمع هواداران ما در اینستاگرام بپیوندید!! Instagram.com/cyrusgroup

بنیامین زهتابیان هستم طراح و نویسنده وب و سردبیر مجله اینترنتی کوروش کبیر امیدوارم مطالب سایت برای شما مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

[RB:Blog_And_Post_Title]